Iş Saatleri Dışında E-postalara Bakmamak Haktır!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Fransa, çalışanların mesai saati dışında elektronik postalarına bakmama haklarını koruyan yeni reform paketini açıklamaya hazırlanıyor.

  Fransa Çalışma Bakanlığı Myriam El Khomri tarafından gelecek hafta açıklanacak reform paketi, teknolojinin hayatın her alanına girmesinin ardından başlayan bir tartışmaya son noktayı koyacak. Zira yeni reform paketi, çalışanların mesai saati dışında e-postalarına bakmama hakkını koruma altına alacak.

  Çalışanların yıllık izin ya da hafta sonlarında rahatlamasını sağlayacak yeni kararın fikir babası ise Fransız telekomünikasyon devi Orange’ın genel direktörü Bruno Mettling.

  Europe1 radyosuna konuşan Mettling, “Öngörülmesi gereken bazı riskler var ve en ciddi risklerden biri de bu daimi bağlanırlık içinde özel hayat ve iş hayat arasındaki denge” ifadelerini kullandı. Bu adımın hem işveren hem çalışan için iyi olacağının altını çizen Mettling, “Özel hayat ile iş hayatı arasındaki dengeyi sağlayan profesyoneller diğerlerinden çok daha iyi performans gösteriyorlar” dedi.


  [​IMG]

  Yazar: Meslek Hastalığı / 16 Şubat 2016
  http://www.meslekhastaligi.net/is-saatleri-disinda-e-post…/…

  YUKARIDAKİ REFORM PAKETİ FRANSA'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.
  PEKİ BİZİM ÜLKEMİZDE GERÇEKLEŞİRSE NE OLUR...
  ÜLKEMİZDE HERKES SUÇSUZLUĞUNU İLAN EDER SUÇLU KALMAZ...
  SİZLER NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ...