Kaçak Akım Rölesi

ertan3

Diğer Belge
Kayıtlı Üye
Kayıt
27 Mayıs 2017
Konu
1
Mesaj
2
Tepki
0
Dairemdeki kaçak akım rölesi daire içinde herhangi bir olay olmadığı halde devreyi açıyor.Tesisatı yapan elektrikçi daire dışındaki bir olaydan da açar diyor. Oysa benim altımdaki dairede açıyor ama diğer dairelerde açmıyor. Daire dışındaki olaylardan da açar mı? Sebebi nedir?
 

Enver Çığşar

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
1 Temmuz 2014
Konu
309
Mesaj
513
Tepki
591
Şehir
ADANA
kaçak akım rölesi herhangi bir kaçak durumunda atar;
evde ise ne zaman attığına bakmak lazım bir fişi takınca mı atıyor yada sabit fişte takılı ekipman da kaçak mı var bu buzdolabı vb olabilir yada herhangi bir geçici süreli taktığımız fişten dolayı mı atıyor olabilir
 

ertan3

Diğer Belge
Kayıtlı Üye
Kayıt
27 Mayıs 2017
Konu
1
Mesaj
2
Tepki
0
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #3
Buzdolabı veya herhangi bir cihazda kaçak varsa KAR sürekli olarak devreyi açmaz mı? Elektirik baplantısı olan ve çalışan cihazlarda hicbir değişiklik yok. Herşey normal ve çalışıyor ken KAR devreyi kesiyor. Şebekede elektrik kesintisi oluyor KAR yine devreyi kesiyor. Geçenlerde gökgürültüsü ve şimşek esnasında KAR yine devreyi kesti. Bu kesinti olayı bazen 1-2 gün bazen 10-15 gün arayla oluyor. Sdce bir defa 24 saat içinde 4 defe oldu.
 

Ali KİLCİ

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
12 Ağustos 2014
Konu
150
Mesaj
342
Tepki
373
Şehir
İstanbul
RCD nin ne olduğunu nasıl çalıştığını ne amaçla kullanıldığını bilen bir tesisatçıyla görüşmenizde fayda var. Önemli bir konu fakat dediğiniz gibi durduk yere oluyorsa ve kaçak olmadığını düşünüyorsanız RCD de bozulmuş olabilir. En doğrusu yerinde yetkilinin keşfidir.
 
Yukarı Alt