Kaçak Ocakta Ölen 2 Madenci Toprağa Verildi...

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Kaçak Ocakta Ölen 2 Madenci Toprağa Verildi...
  01 Eylül 2015 Salı 15:40
  Zonguldak'ta, kaçak maden ocağında karbondioksit gazından zehirlenerek ölen işçiler 37 yaşındaki Erol Gün ve 34 yaşındaki Ahmet Şen, aynı mezarlıkta toprağa verildi.
  [​IMG]
  Zonguldak'ta, kaçak maden ocağında karbondioksit gazından zehirlenerek ölen işçiler 37 yaşındaki Erol Gün ve 34 yaşındaki Ahmet Şen, aynı mezarlıkta toprağa verildi. Ahmet Şen'in, 3 yıl önce çalıştığı özel maden ocağında iş kazası geçirip yaralandığı, doktorların yeniden ocakta çalışması için sağlık raporu vermemesi nedeniyle kaçak ocakta çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

  Erol Gün ve Ahmet Şen, dün Kırat Mahallesi Hacı Usman Sokak'ta R.K.'ye ait olduğu iddia edilen kaçak kömür ocağında üretim yaparken açığa çıkan karbondioksit gazından zehirlenerek öldü. İki madencinin cesedi, akşam saatlerinde 9.5 saat sonra ocaktan çıkarıldı.

  70 LİRA YEVMİYE

  1 yıldır kaçak ocakta çalışan bekar Erol Gün'ün cenazesi Çaycuma İlçesi'ne bağlı Muhsinler, 2 yıldır çalışan evli ve 3 çocuk babası Ahmet Şen'in cenazesi ise UluköyKöyü'ne götürüldü. İkisi de günlük 70 lira yevmiye ile çalışan madencilerin cenazeleri, evlerinde helallik alınmasından sonra birbirine komşu olan iki köyün ortak kullandığı mezarlığa götürüldü. Mezarlık önünde kılınan cenaze namazına Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli de katıldı. Madencilerin cenazesi, öğlen kılınan cenaze namazından sonra birlikte toprağa verildi.

  DAHA ÖNCE YARALANMIŞ

  Ahmet Şen'in eşi Songül Şen, eşinin 15 yıldır madenlerde çalıştığını söyledi. Songül Şen, eşinin 2012'de özel maden ocağında başına taş düşmesi ve baltayla elini kesmesi sonucu iki kez yaralandığını, daha sonar tekrar özel ocakta çalışmak istediğini, ancak doktorlar sağlık raporu vermeyince kaçak ocakta çalışmaya başladığını anlattı. Eşinin ardından gözyaşı döken Songül Şen, şöyle konuştu:

  "2 yıldır burada çalışıyordu. Özel maden ocağında kazadan sonra işe almadılar. Kulaklarında duyma sorunu çıktı tozdan. Kurtulduğu kazada kulakları mikrop kapmış. Sonra kaçak ocağa girdi. Çocuklara kim bakacaktı? Dün sabah bir daha yolladım geri gelmedi. Doğru dürüst ücret de almıyordu. Kaç defa 'girme' diye söyledim. Bana, 'Az bir borcum var. Bitsin çıkacağım' dedi ama olmadı." - Zonguldak
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2015