• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Kaçak Ocakta Ölen 2 Madenci Toprağa Verildi...

Kaçak Ocakta Ölen 2 Madenci Toprağa Verildi...
01 Eylül 2015 Salı 15:40
Zonguldak'ta, kaçak maden ocağında karbondioksit gazından zehirlenerek ölen işçiler 37 yaşındaki Erol Gün ve 34 yaşındaki Ahmet Şen, aynı mezarlıkta toprağa verildi.
kacak-ocakta-olen-2-madenci-topraga-verildi-7649954_x_o.jpg

Zonguldak'ta, kaçak maden ocağında karbondioksit gazından zehirlenerek ölen işçiler 37 yaşındaki Erol Gün ve 34 yaşındaki Ahmet Şen, aynı mezarlıkta toprağa verildi. Ahmet Şen'in, 3 yıl önce çalıştığı özel maden ocağında iş kazası geçirip yaralandığı, doktorların yeniden ocakta çalışması için sağlık raporu vermemesi nedeniyle kaçak ocakta çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

Erol Gün ve Ahmet Şen, dün Kırat Mahallesi Hacı Usman Sokak'ta R.K.'ye ait olduğu iddia edilen kaçak kömür ocağında üretim yaparken açığa çıkan karbondioksit gazından zehirlenerek öldü. İki madencinin cesedi, akşam saatlerinde 9.5 saat sonra ocaktan çıkarıldı.

70 LİRA YEVMİYE

1 yıldır kaçak ocakta çalışan bekar Erol Gün'ün cenazesi Çaycuma İlçesi'ne bağlı Muhsinler, 2 yıldır çalışan evli ve 3 çocuk babası Ahmet Şen'in cenazesi ise UluköyKöyü'ne götürüldü. İkisi de günlük 70 lira yevmiye ile çalışan madencilerin cenazeleri, evlerinde helallik alınmasından sonra birbirine komşu olan iki köyün ortak kullandığı mezarlığa götürüldü. Mezarlık önünde kılınan cenaze namazına Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli de katıldı. Madencilerin cenazesi, öğlen kılınan cenaze namazından sonra birlikte toprağa verildi.

DAHA ÖNCE YARALANMIŞ

Ahmet Şen'in eşi Songül Şen, eşinin 15 yıldır madenlerde çalıştığını söyledi. Songül Şen, eşinin 2012'de özel maden ocağında başına taş düşmesi ve baltayla elini kesmesi sonucu iki kez yaralandığını, daha sonar tekrar özel ocakta çalışmak istediğini, ancak doktorlar sağlık raporu vermeyince kaçak ocakta çalışmaya başladığını anlattı. Eşinin ardından gözyaşı döken Songül Şen, şöyle konuştu:

"2 yıldır burada çalışıyordu. Özel maden ocağında kazadan sonra işe almadılar. Kulaklarında duyma sorunu çıktı tozdan. Kurtulduğu kazada kulakları mikrop kapmış. Sonra kaçak ocağa girdi. Çocuklara kim bakacaktı? Dün sabah bir daha yolladım geri gelmedi. Doğru dürüst ücret de almıyordu. Kaç defa 'girme' diye söyledim. Bana, 'Az bir borcum var. Bitsin çıkacağım' dedi ama olmadı." - Zonguldak

Moderatörün son düzenlenenleri: