• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lastik sınıfları

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Binek araç lastikleri genellikle üç unsura bağlı olarak değerlendirilirler: sırt aşınması, çekiş ve sıcaklığa karşı direnç

Tekbiçimli Lastik Kalitesi Derecelendirme Sistemi (UTQG)
ABD federal yetkilileri, üreticilerin, kar lastikleri haricindeki binek otomobili lastiklerini üç etken temelinde sınıflandırmalarını istemektedir: sırt aşınması, çekiş ve sıcaklığa karşı direnç.

Sırt Aşınması
Bu değerlendirme, lastiğin kontrol edilen koşullar altında test edildiği zaman ortaya çıkan sırt aşınmasını ölçer. 100, temel kalite standardı olarak alınmıştır. Test sürüşünde 200 puan alan bir lastik, 100 puan alan bir lastiğin iki katı daha fazla aşınacaktır. 100 üzeri – İyi, 100 – Taban çizgisi, 100'den daha az – Zayıf Not: Sırt aşınması değerlendirmeleri, yalnızca üreticinin ürün grubu dahilindeki karşılaştırmalar için geçerlidir. Bu dereceler, farklı üreticiler arasında yapılan karşılaştırmalarda geçerli değildir.

Çekiş
Çekiş değerlendirmeleri, lastiğin ıslak yol yüzeyi üzerinde durma kabiliyetini temsil eder. Bu sınıf, "dosdoğru" frenleme testlerine dayanır. Dönüş kabiliyetini göstermez. A – En iyi B – Orta C – Uygun

Sıcaklık
Sıcaklık değerlendirmeleri, lastiğin ısı üretimine karşı direncini temsil eder. A – En iyi B – Orta C – Uygun Not: Federal yasalar gereğince, tüm lastikler en az C sınıfının asgari koşullarına uygun olacaktır.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst