• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Makine Bakım Ve Onarım Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Tanımı

Makinelerin gerektiğinde bakım ve onarım işlerini yapabilen, bu işler iş güvenliği çerçevesinde gerçekleştiren kişidir.

Giriş Şartları

• Okuma yazma biliyor olmak veya ilkokul mezunu olmak,
  • Fiziksel ve bedensel olarak mesleğin gereklerini yapabilecek durumda olmak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporu olmak.
İstihdam Alanı

• Makine bakım ve onarım sektöründeki işletmelerde,
  • Talaşlı imalat fabrikaları ve tekstil fabrikalarında,
  • Mobilya atölyelerinde,
  • Şantiyelerde,
  • Üretim ve imalat yapan tüm fabrika ve atölyeler makine bakım bölümlerinde çalışabilirler.
Eğitim Öğretim Ortam ve Donanımları

• Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce görevlendirilmiş firmalar tarafından eğitim verilebilmektedir.
  • Makine teknolojisi konusunda hizmet veren işletmelerin, bakım onarım donanımları ile meslek ekipmanları, ihtiyaç duyulan ortam donanımları arasındadır.
Belgelendirme

Mesleki eğitimin amacı, meslek elemanlarına meslek icrası sırasında ihtiyaç duyabilecekleri yetkinlikleri kazandırmaktır.

• Program sonunda alınan eğitimin tamamı ve modüller sertifikalandırılır.
  • Kişiler ikinci bir meslek seçmek istemeleri halinde eğitim alarak geçiş yapabilir.
  • Mesleki eğitime katılan kişiler hayatlarının ileriki dönemlerinde şu anda aldıkları eğitim ile ilgili başka sertifika programlarına katılma isterlerse aldıkları bu sertifika diğer sertifika programları için de değerlendirilir.
  • Aradaki fark eğitimlerini tamamlayan kişiler ikinci meslekte çalışma imkanı bulabilecektir.
  • Mesleki eğitim programını başarıyla bitirerek gerekli yeterliliklere sahip olan bireyler sertifika almaya hak kazanacaktır.
Eğitim Süresi

• Makine bakım ve onarım mesleki eğitimi süresi toplam 80/40 saattir.
  • Eğitimler modüllere ayrılmış halde uygulanır.
Kursiyer Kazanımları

• Kursiyer makine bakım ve onarım mesleki eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandığında,
  • Mesleğin gerektirdiği bilgi beceri ve donanıma sahip olabilecektir.
  • Makine bakım onarım yapabilecektir,
  • Kaldırma ekipmanları kullanabilecek ve gerektiğinde bakım ve onarımını yapabilecektir.
  • Rulmanlar ile yatak bakım ve onarımı konusunda bilgi sahibi olacaktır.
  • El aletleri, mekanikli el aletleri, tahrik sistemleri, güç aletleri, pnömatik ve hidrolik güç sistemleri bakım onarımını yapabilecektir.
  • Kaynak makinesi kullanabilecektir.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!