• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Mayıs 2018

20 MAYIS 2018 TARİHİNDE YAPILACAK 2018-İSG MAYIS DÖNEMİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri, ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 20 MAYIS 2018 (Pazar) günü yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, Eğitim Kurumları ve sınava müracaat edecek adayların bu duyuruda belirtilen doğrultuda işlemlerini yapmaları önem arz etmektedir.

İlk defa veya yeni eğitim alan adaylar dışında, sınava girmek için Genel Müdürlüğe dilekçe ile başvuran adaylar,
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
“SINAV DURUMU SORGULA” sekmesini kullanarak sınava katılımları hakkında güncel bilgi alabileceklerdir.

Yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra
adresinde ilan edilecektir.

Yeni Eğitimle A, B veya C İş Güvenliği Uzmanlığı-İşyeri Hekimliği Sınav Türüne Katılacaklar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı adaylarının eğitimlerinin uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim dahil olmak üzere (staj yapılan işyerinin İSG-KATİP üzerinden bildirilmiş ve ilgili İSG profesyoneli ile staj yapılan işyerinin e-bildirge kullanıcısı tarafından onaylanmış olması) en geç 19 MART 2018 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 19 MART 2018 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 20 MAYIS 2018 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 9 ŞUBAT 2018 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

Yeni Eğitimle A veya B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Türüne Katılacaklar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı için ilk defa girecek olan adayların; 13 HAZİRAN 2016 tarihinde Genel Müdürlüğümüz web sitesinde yayınlanmış olan duyuruda (duyuru için
) belirtilen belgeler ile (eğitim kurumu faaliyetini sona erdirmiş ise şahsi olarak, eğitim kurumu faaliyette ise kurum tarafından hazırlanarak) en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze posta yolu veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için

Yeni Eğitimle Diğer Sağlık Personeli Sınav Türüne Katılacaklar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerinin (uzaktan eğitim, örgün eğitim dahil) en geç 19 MART 2018 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 19 MART 2018 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 20 MAYIS 2018 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 28 ŞUBAT 2018 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

Doğrudan İşyeri Hekimliği Sınav Türüne Katılacaklar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen iş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adayların 19 MART 2018tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 20 MAYIS 2018 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için
.

Doğrudan İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Türüne Katılacaklar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-c-3 maddesinde belirtilen üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği lisans programını tamamlayanlar doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adayların 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 20 MAYIS 2018 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için
.

Yüksek Lisans ile B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Türüne Katılacaklar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir. Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edeceklerin; 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı ön lisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 20 MAYIS 2018 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için
.

Genel Müdürlük ve Bağlı Birimlerinde Çalışanlar ile İş Müfettişleri

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adayların; en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için
.

27 Temmuz 2015 Tarihinden Önce Başlayan Eğitim Programlarına Kaydolmuş Ve Tamamlamış Olan Adaylardan Eksik Evrakı Bulunanlar

2018-İSG MAYIS DÖNEMİ sınavına eğitim alarak ilk defa girecek olan ve ilgili Yönetmelikler gereği doğrudan girecek olan adaylar hariç olmak üzere; 27 Temmuz 2015 tarihinden önce başlayan eğitim programlarına kaydolmuş ve tamamlamış olan adaylardan eksik evrakı bulunanların, 21 TEMMUZ 2015 tarihinde yayınlanmış olan duyurumuzu inceleyerek (duyuru için
) ve
“SINAV DURUMU SORGULA” sekmesini kullanarak kişisel durumlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda hareket etmeleri ve en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze posta yolu veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için
.

YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 20 MAYIS 2018 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.