Negatif Iyon Mucizesi...

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
C Sınıfı Uzman
Kayıt
6 Nisan 2015
Mesajlar
2.227
Beğeniler
938
Şehir
Ankara
Firma
BelKo ltd.şti.
#1
Dünyanın değişik laboratuvarlarında yapılan araştırmalar, negatif iyonların insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkardı.İnsan sağlığı üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri olan iyonlar bir ya da daha çok artı ve eksi elektrik yüklü atomlara ya da atom gruplarına verilen ortak isim. Artı yüklü iyonlara katyon, eksi yüklü iyonlara ise anyon deniyor. İyonlar, nötr atomlara, moleküllere ve başka iyonlara ekeltron katılması ya da eksiltilmesi, iyonların başka parçacıklarla birleşmesi, iki atom arasındaki ortaklaşım bağının, bağın her iki elektronunun da atomlardan birinde kalacak biçimde parçalanması yoluyla oluşuyor.

Havadaki pozitif iyonların, negatif etkileri tüm dertlerin temelini oluşturuyordu. Araştırmacılar ‘‘Pozitif iyonların negatif etkileri’’ni yaratan başlıca nedenleri ise şöyle sıralamış:

Kapalı ve klimalı ortamlar, uzun süre şehir içinde araba kullanmak, sentetik koltuk döşemeleri, elektromanyetik aletler, dev ekran televizyon, video, telefon santrali, fax, fotokopi makinaları ve aşırı toz.

Teknoloji çağında, sağlıklı yaşamak adına bu aletlerden vazgeçilemeyeceğine göre geriye bir tek yol kalıyor: ‘‘Havadaki pozitif iyonları yok edecek, parçalayacak negatif iyonları üretmek.’’ Bunun içinde negatif iyon jeneratörleri üretilmiştir.

Dünyanın en sakin ve dinlendirici yerlerinde negatif iyon yoğunluğu vardır. Şelale, dağ, deniz kenarı ve ormanlık alanlar gibi alanlarda havadaki iyon seviyeleri tam bir uyum içerisindedir.

Fırtınalar negatif iyonu ortaya çıkarır. Fırtına sonrasında biz kendimizi yenilenmiş, tazelenmiş hissederiz….
İnsanların kendilerini yenilenmiş hissetmelerine, daha enerjik olmalarına yol açar ve bu da stresi, depresyonu azaltır.
Bugün, içinde yaşadığımız evler ve ofisler negatif iyonları içeriye alamıyor. Bilgisayarlar, florasan ışıklar, havalandırma sistemlerinden gelen suni hava ve modern bina yapımında kullanılan malzemeler yoğun bir pozitif iyon üretimine yol açıyor. Pozitif iyonlar bizim kendimizi yorgun, depresif ve sinirli hissetmemize sebep olabilir.

"Negatif iyonlar oksijenin beyine ulaşmasına yardımcı oluyor, bu da daha dikkatli olmamıza, uyuklama halinden kurtulmamıza ve daha zinde bir zihne kavuşmamıza yardımcı oluyor. Ayrıca negatif iyonlar bizi havadaki mikroplardan koruyabilir ve aksırma öksürme oranımızı azaltabilir. Negatif iyonlardan büyük oranda etkilenebilen toplumun üçte biri de kendini hafiflemiş, adeta bulutların üzerinde yürüyor gibi hissedebilir. Bir pencereyi açtığınızda hemen kendinizi tazelenmiş hissediyorsanız, klimalı ortamlarda uykunuz geliyorsa ama pencereyi açar açmaz rahatladığınızı hissediyorsanız siz bu kişilerden biri olabilirsiniz. “Klima havadaki negatif iyonları yok eder”

Havada bulunan partiküllerin çoğu pozitif iyonludur. Negatif iyonlar polarizasyonu gereği pozitif iyonları çekerler. Havada yeterli miktarda negatif iyon olduğunda uçuşan partikülleri büyük sayılarda kendilerine çekerler. Topaklanan bu partiküller havada kalamayacak kadar ağırlaşırlar ve düşerler. Böylece soluma alanımızın dışına çıkmış olurlar ve artık nefes alma ve sağlık problemlerini tetikleme ihtimalleri olmaz.

Negatif iyonlar solunum yollarına bağlı hastalıkları önlemede etkili.

İsviçre de bir tekstil üretim tesisinde yapılan araştırmada iki 60 metre karelik odaya negatif iyon jeneratörleri yerleştirilmiş. Her odada 22 çalışan bulunuyormuş. Bir odada çalışma süresince negatif iyon jeneratörü açık konumda çalışır haldeyken diğer odadaki makine çalıştırılmamış. Ancak ikinci odadaki çalışanlar kendilerinin negatif iyonu arttırılmış bir odada olduklarına inanıyorlarmış. Altı ay süren bu araştırma sonunda negatif iyon makinesinin çalıştırıldığı odadaki çalışanlarda toplam 22 iş günü kaybı olmuş. Diğer odada ise toplamda 64 iş günü kaybı yaşanmış. Bir ay süren grip salgınında birinci grupta toplam 3 gün iş kaybı olurken, ikinci grupta toplam 40 gün iş kaybı yaşanmış. (Stark, 1971).
Bir İsviçre bankasında yapılan testte 309 kişi negatif iyon ile işlenmiş bir ortamda çalışırken, 362 kişiden oluşan ikinci bir grup normal bir ortamda çalışmış. Takip eden aylarda birinci grupta grip, nezle, faranjit ve diğer solunum yolu hastalıklarından dolayı kaybedilen her iş günü için ikinci grupta 16 iş günü kaybı olmuş. (Soyka, 1991).
Surrey üniversitesi tarafından Norwich Sendika Sigorta Grubu Merkez ofisinde yapılan bir araştırmada bilgisayar ve veri toplama departmanlarına sekiz negatif iyon üreten makine yerleştirilmiş. Testten önce bir ay süreyle araştırma ekibi kişilerin şikayetlerini toplamış. Test süresince hastalık, baş ağrısı gibi belirtilerde %78 azalma görülmüş. Test sonunda Norwich Sendika organizasyonu iyon jeneratörlerini satın almış. (Soyka, 1991).

Nerede ne kadar negatif iyon vardır:

Şelalelerde her metre küp başına........................................95,000 – 450,000
Dağda, sahilde ve ormanlarda her metre küp başına...............50,000 – 100,000
Çayırlarda her metre küp başına...........................................5,000 – 50,000
Şehirlerde her metre küp başına............................................100 – 2,000
Odalar ve ofislerde her metre küp başına..................................40 – 100
Klimalı odalarda her metre küp başına........................................0 – 20

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 

Yukarı Alt