Osha 3088 Yönetim Sistemi

Konu, 'Sistem Kurulumu ve Denetimler' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Bir acil durum eylem planı (DAP), genellikle belirli OSHA standartlarının gerektirdiği yazılı bir belgedir. Daha küçük organizasyonlar için, planın yazılması gerekmez ve 10 veya daha az çalışanı varsa sözlü tebliğ edilebilir. Bir EAP amacı kolaylaştırmak ve işyeri acil durumlarda işveren ve işçi eylemleri organize etmektir. Plan elemanlar içermelidir, ama bunlarla sınırlı değildir:

  **Raporlama yangın ve diğer acil araçlar
  **Tahliye prosedürleri ve acil kaçış yolu atamaları
  **Prosedürler onlar tahliye önce kritik bitki işlemler yapılması kalır çalışanlar tarafından takip edilecek
  **Acil bir tahliye tamamlandıktan sonra Prosedürler tüm çalışanlar için hesaplanır,
  **Bunları gerçekleştirmek için bu çalışanların için kurtarma ve tıbbi görevleri vardır,
  **Plan kapsamında görevli kişilerle daha fazla bilgi veya açıklama için temasa geçilebilir,

  Bu uzman sistem basit bir EAP oluşturmak için yardımcı olacaktır. Bu temel plan çok sayıda küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçları için yeterli olacaktır. Bu temel plan büyük ölçekli işyerlerinde veya daha önemli tehlikeler olanlar için yeterli olmayabilir. Bu tür işyerlerinde Kullanıcıların işyerlerinin özel özellikleri dikkate almalıdır. Kullanıcılar özel dikkat gerektiren herhangi bir durum ele bu temel plan tamamlayabilir.

  Bu OSHA Uzman sadece Federal OSHA Acil Eylem Planı gereksinimlerine göre bilgi sağlar. Bir devlet tarafından karşılanacak ise OSHA yerel devlet OSHA ofisi başvurmanız gerekebilir.

  En küçük ve orta ölçekli işletmelerin 10 ila 15 dakika içinde bu sistemden temel planlarını alacak. Bir uzman sistem girdiğiniz bilgileri yazmak için size yardımcı olur. Planın kurtarmak yetmez unutmayın, bu nedenle tasarruf ya da tamamlandığında planı yazdırmak gerekir .

  https://www.osha.gov/SLTC/etools/evacuation/expertsystem/default.htm
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.