Osha Iş Kazası Bildirim Koşullarını Güncelledi

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  OSHA iş kazası bildirim koşullarını güncelledi
  03 OCAK 2015
  Amerika Birleşik Devletleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Dairesi (OSHA) iş kazası bildirim koşullarını 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren güncelledi.

  Bugüne kadar, işverenler, işyerindeki tüm ölümleri ve aynı olayda 3 ya da daha fazla işçinin hastaneye yattığı durumları raporlamaları gerekiyordu.

  Yeni raporlama koşullarına göre ise, işverenler, bundan sonra, tüm işle ilgili ölümleri olayın ortaya çıkmasından sonraki 8 saat içinde ve tüm hastaneye yatanları, uzuv kopmalarını ve bir göz kayıplarını olayın ortaya çıkmasından sonraki 24 saat içinde raporlamaları gerekecek.

  İşverenler bu bildirimleri normal iş saatleri sırasında işyerlerine en yakın bölge ofisini arayarak, 24 saat içinde herhangi bir zaman OSHA hattını arayarak, ya da online raporlama ile yapabilecekler.

  OSHA çalışma sekreter yardımcısı Dr. David Michaels şöyle konuştu: “Bu güncellenmiş rapor gerekliliklerinin sadece bir evrak değil hayat kurtarıcı bir amaca sahip olduğunu hatırlamak önemlidir. Onlar en ciddi işyeri tehlikelerini belirlemek ve ortadan kaldırmak yoluyla gelecekteki yaralanmaları önlemede işverenlere ve çalışanlara yardımcı olacaktır.”

  Bilindiği üzere, ülkemizde, iş kazaları üç iş günü içinde SGK’ya bildirilmek zorunda.

  OSHA’nın güncel iş kazası raporlama akışını Türkçe’ye çevirerek hazırlamış şekli aşağıda dosyada mevcuttur....   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Eylül 2015
  Fatih Özcan bunu beğendi.