• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Otomotiv Elektromekanik Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Tanımı

Otomotiv sektöründe mekanik Elektrik ve Elektronik aksamların bakım, onarım ve kontrollerini yapan, bu işlemleri İş Güvenliği ve İşçi sağlığı kurallarına uygun olarak gerçekleştiren kişidir.

Giriş Koşulları

• Okuma yazma biliyor olmak ya da İlkokul mezunu olmak,
  • Mesleğin gerektirdiği işlemleri yapabilecek bedensel ve fiziksel kuvvette bulunmak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporunu sahibi olmak.
İstihdam Alanları

Otomotiv Elektromekanik mesleğinin gerektirdiği yetkinliklere sahip olan bireyler, motorlu taşıtlar sektörünün;

• Otomotiv servisleri,
  • Otomotiv şantiyelerindeki bakım onarım atölyeleri,
  • Otomotiv fabrikaları,
  • Otomotiv satış noktaları gibi yerlerde çalışabileceklerdir.
Eğitim Öğretim Ortamı Ve Donanımları

• Otomotiv Elektromekanik eğitimi Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kurumlarca verilmektedir.
  • Eğitim verilebilmesi için ihtiyaç duyulan donanımlar, motorlu taşıtlar teknolojisi standart alanı ile ekipmanlarıdır.
Belgelendirme

Meslek programlarında meslek elemanlarını ilgili iş ile ilgili yeterliliklere sahip olması amaçlanmakta ve buna yönelik eğitimler verilmektedir.

• Sertifika programı süresince kişilerin tamamladığı modüller ve eğitimin tamamı sertifikaya tabi tutulmaktadır,
  • Program sonunda mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan kişiler aldıkları belgeler mevzuat doğrultusunda değerlendirilir,
  • Kişiler meslek düzeyine göre sertifika alabilirler, ileride meslek değiştirmek isteyen kişiler aradaki fark modüllerini tamamlayarak ikinci meslekte kendilerini yetiştirebilirler. Bu eğitimden alınan sertifikalar ve eğitim kazanımları gelecekte alınacak mesleki eğitimlerde değerlendirilecektir
  • Kişiler mesleğin gerektirdiği yeterlikleri sahip olarak, meslek programını başarıyla bitirmesi bir durumda, sertifika almaya hak kazanacaklardır.
  • Mesleki Eğitimin Süresi
  • Otomotiv Elektromekanik mesleki eğitimi süresi 80/ 40 olarak hesaplanmıştır,
  • Eğitimlerin okul işletme ve bireye ait özel olarak ayrılmış bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümler modüller halinde verilecektir.
Kursiyer Kazanımları

• Program bitiminde Otomotiv Elektromekanik ile ilgili teknik bilgi ve kazanımlar elde edilecektir. Kursiyer, Otomotiv alanında gerekli teknik bilgi ve becerileri kazanabilecek,
  • Alan ile ilgili gerekli yeterliliklere sahip olabilecek,
  • Mesleğin gerektirdiği işlemleri yapabilecek,
  • Meslek ile ilgili özel yeterliliklere sahip olabilecek,
  • Daha aktif ve kendi hızından daha yüksek bir hızla öğrenim olanağına kavuşabilecektir.

19 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!