Petrol Istasyonu Felaketin Eşiğinden Döndü...

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Petrol istasyonu felaketin eşiğinden döndü...
  CHA
  11 Eylül 2015 Cuma

  [​IMG]

  Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde bir petrol ve LPG istasyonundaki lastik tamir yerinde çıkan yangın, akaryakıt pompalarına ve depolarına sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
  Adıyaman karayolu üzeri Kâhta girişinde bulunan petrol ve LPG istasyonu içerisindeki araç lastiği tamir yerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Lastiklerin de alev almasıyla birlikte yangın kısa sürede büyüdü ve çıkan yoğun duman etrafı kapladı.

  Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen Kâhta Belediyesine ait 2 itfaiye aracı aralıksız yangına müdahalede bulunarak yangını petrol istasyonunun akaryakıt pompalarına ve depolarına sıçramadan kontrol altına almaya çalışırken, AKEDAŞ bölgede elektrikleri keserek olası bir faciayı önledi.

  Yaklaşık 45 dakikalık müdahalenin ardından kontrol altına alınan yangın, yapılan soğutma çalışmalarının ardından tamamen söndürüldü. Ulaşıma kapanan Kâhta-Adıyaman karayolu yangının söndürülmesinin ardından yeniden ulaşıma açıldı.

  Lastik tamircisi, yangına yoldan geçen araçlardan veya yayaların sorumsuzca atmış oldukları sigara izmaritinin sebep olabileceğini iddia etti.

  http://www.ntv.com.tr/turkiye/petrol-istasyonu-felaketin-esiginden-dondu,lxnu3bpm40GqKXyBy9PEXA
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.