• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Petrol Ve Gaz Üretiminde Sağlık Ve Güvenlik Riskleri (tehlike Uyari)

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Mesleki Güvenlik ve Sağlık Ulusal Enstitüsü (NIOSH) ve Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA) elle ölçmek işçi ya da maruz hidrokarbon gazları ve buharları, maruz kalma üretim ve geri akış tanklarında örnek sıvılarına sağlık ve güvenlik risklerini Belirlenen var oksijen eksikliği ortamlar ve yangın ve patlama potansiyeli.

Ama hidrokarbon gazlar ve buharlar maruz Could bile thosethat üretime yakın çalışan veya geri tankı akış, araştırma gemäß

Bu işçiler önemli sağlık yüz olabilir anlamına gelir ve onlar elle ölçmek veya örnek tankları zaman emniyet riskleri.

Bu riskler hidrojen sülfür (H2S), petrol ve gaz çıkarımı ve üretim sektöründe çalışmak Olanlar iyi tanınan kimyasal maruz kalma tehlikesi maruz kalma riskine ek olarak bulunmaktadır.

2010 yılından itibaren 2014 boyunca, NIOSH Araştırmacılar tez görevlerini katılımı dokuz ölümleri identifed. Üç ölüm Kuzey Dakota, Colorado üç, Teksas birinde, Oklahoma biri ve Montana birinde meydana geldi.

Tüm ölümlerin tanklarda ham petrol üretiminin meydana geldi. Dört tankı akım ölçülmesinde sırasında yer aldı ve beş pumpers / kamyoncu tarafından açık bir ambar hırsız da üzerinde sıvı numune toplama sırasında oldu.

Bidboland_gas_refinery.jpg

Fotoğraf:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Petrol ve gaz
Faktörler hidrokarbon gazlar ve buharlar ve yanıcı ortamlar oldukları işçi alımını arttırabilir mi

1. Üretilen sıvı ve Rezervuar Özellikleri

2. Operasyonel ve görevle ilgili faktörler

3. Çevresel Faktörler

Faktörler hidrokarbon gazlar ve buharlar ve yanıcı atmosfere çalışanın maruz azaltabilir yaptım

1. Mühendislik Kontrolleri

2. İş Uygulamaları

3. Kişisel Koruyucu Donanım (KKD)

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!