• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Plastik Kalıpçısı Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

Plastik işleme makinelerini çalıştırmayı bilen bu makineleri uygun kalıpları bağlayabilen, makinelerin üzerindeki sistemlerin bakım onarım ve kontrolünü yapan bu makinelerde plastik ürün ilgili edebilen kişidir.

Giriş Koşulları

• İlköğretim mezunu olmak,
  • Bedensel ve fiziksel olarak bu işin gereklerini yapacak herhangi bir özrü bulunmamak,
İstihdam Alanları

Plastik teknolojisinde hizmet veren işletmelerde, Plastik Kalıp imalatında yönelik faaliyet gösteren kurumlarda çalışabilirler.

Eğitim Öğretim Ortamları Ve Donanımları

• Mesleki eğitim ve halk eğitim merkezleri ile sektördeki işletmelerde plastik kalıpçılığı mesleki eğitim verilmektedir.
  • Program eğitiminin verilmesi için plastik teknolojisi alanı standart donanım ve ekipmanları gerekmektedir.
Belgelendirme

• Plastik kalıpçıları mesleki eğitim programının amacı meslek elemanlarına mesleğin gerektirdiği nitelikleri kazandırmaktır.
  • Program sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, eğitimler ve kazandığı yetkinlikler belgelendirilir. Bu belgeler mevzuat doğrultusunda değerlendirir.
  • İleriki yaşamlarında meslek değiştirmek için eğitim almak isteyen kişilerin kazandıkları yeterlilikler değerlendirilir.
  • İkinci meslek için eğitim alarak fark modülünü tamamlayanlar, ikinci meslekte kendini geliştirebilir.
  • Mesleğe uygun kazanımları elde eden bireyler sertifika alabilir.
Eğitim Süresi

• Plastik kalıpçısı mesleki eğitim süresi 1520 / 1216 saat olarak ayarlanmıştır.
  • Ayrıca bu süreyi 440/224 saat mesleki gelişim modülleri ve 864 saatlik meslek uygulamaları süreleri de eklenmektedir.
Kursiyer Kazanımları

• Mesleki eğitim programı sonunda kursiyer şu kazanımları elde edecektir.
  • Mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri kazanma,
  • Alanın gerektirdiği temel yeterliklerine sahip olmak,
  • Mesleği ile ilgili işleri yapabilme,
  • Özel mesleki yeterlikleri kazanlar kendi hızına göre daha çabuk ve daha aktif öğrenme imkanı bulurlar.

28 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!