Proses Emniyet Sempozyumu

Konu, 'Etkinlik Duyuruları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Diğer Belge

  Mesajlar:
  1.990
  Firma:
  Sembol Construction
  Proses Emniyet Sempozyumu
  17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında
  The Green Park Pendik Hotel & Convention Center

  bb.png

  1. Sempozyuma gelen kitle ?


  Sempozyuma katılacak kitle; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, Proses Emniyeti Uzmanları, Yatırım ve Bakım Müdür ve Mühendisleri, Otomasyon Mühendisleri, Elektrik, Elektronik ve Enstrüman Mühendisleri, Laboratuvar Çalışanları, İşyeri Hekimleri, Öğretim Görevlileri, Bakanlık yetkilileri, vb.

  2. Kitlenin sektörü ? Hangi sektörden geliyorlar ? (Dinleyici kitlesi) Yüzdelik pay verebilir misiniz ?

  Dinleyici sektörleri; Petrokimya tesisleri, rafineriler, Boya sanayi, Kimya fabrikaları, Enerji sektörü, Tekstil sanayi, Otomotiv sektörü, vb.

  3. Gelecek kütlenin bölüm ve görevleri nedir ? Yüzdelik pay verebilir misiniz ?

  İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, Proses Emniyeti Uzmanları, Yatırım ve Bakım Müdür ve Mühendisleri, Otomasyon Mühendisleri, Elektrik, Elektronik ve Enstrüman Mühendisleri, Laboratuvar Çalışanları, İşyeri Hekimleri, vb.

  4. Neden bu sempozyuma katılmalıyız ?

  Seveso Direktifi ülkemizde ilk defa 2010 yılında mevzuatımıza Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik olarak uyumlaştırılmıştır. Daha sonra 2013 yılında tekrar yayınlanmış ancak yürürlüğe 01.01.2017 tarihinde girmiştir. Bu yönetmelik kapsamında ülkemizde ilk defa proses emniyeti kapsamında firmaların çalışma yapması ve proseslerinin güvenli olduğunu devlete ispat etmeleri gerekecektir.


  Yönetmelik kapsamında firmaların proses emniyetini sağladıklarını ve “Mümkün Olan En Yüksek Emniyet Seviyesi”ni 1x10-4/yıl seviyesine çektiklerini kantitatif risk değerlendirmesi yaparak ispat etme yükümlülüğü bulunmaktadır. 01.06.2016 tarihinde ise Güvenlik raporu veya Büyük Önleme Kaza Politikalarını bakanlığa teslim etmeleri ve sene sonuna kadar da gerekli yatırımları yaparak bakanlığın denetimine hazır olmaları beklenmektedir.


  Yükümlülüklerini yerine getirmeyen firmalara çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından süresin işyeri durdurma cezası verilebileceği gibi, firmalara 324.558 TL. İdari para cezası uygulanma durumu olabilecektir.


  Bu kapsamda sempozyum aracılığı ile firmalar hem yükümlülükleri konusunda bilgi sağlayacaklar hem de proses emniyeti, laboratuvar güvenliği, yangın güvenliği vb. konularda hizmet veren kuruluşlarla bir arada olabilecekler ve firmalar tarafından sunulan çözüm önerileri hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir.

  6331 SAYILI İSG KANUNUNA GÖRE 2017 YILINDA UYGULANACAK İDARİ PARA CEZALARI

  aa.png
   

  Ekli Dosyalar:

  Musa Kamil Ekin bunu beğendi.
 2. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ Yönetim Grubu B Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  332
  Firma:
  Desan Tersanesi
  Katılmayı düşünüyorum ama kesin değil iş durumuna bağlı. Katılacaklar varsa orada görüşürüz.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.