• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Rafineri patlaması San Francisco Bay Area’da büyük yangınlara neden oldu

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
göre , Salı günü NuStar rafinerisi depolama tesisinde depolama tanklarında patlama ve yangın meydana geldi, alevler ve dumanlar parlıyordu . Vallejo İtfaiyeciler Birliği'ne göre, olay Crockett'in tepelerinde bulunan büyük petrol tankları depolama çiftliğinde 2 civarında PT'de açılmaya başladı.

Yangın, depolama tanklarını çevreleyen bir yamaçtaki bitki örtüsünü ateşledi. CBS San Francisco'ya göre yaklaşık 200 itfaiyeci ve destek personeli gönderildi.

Duman ve ateş akşam saat 5'den kısa bir süre önce tekrar başladı ve akşam 7'den kısa bir süre sonra tekrar ateşlendi ve ekipler yangının çılgınca yayılmasını önlemeye çalışırken üçüncü bir tankın yanında yükselen alevler yolladılar. Sabah 9'dan kısa bir süre önce tutuldu ve barınak saat 12: 30'a kadar kaldırıldı.

NuStar, yaptığı açıklamada, CBS News’e “Crockett, CA’daki Selby Terminalinde bir yangını söndürmek için ilk müdahale yapanlarla birlikte çalıştığını” söyledi. Açıklamada, açıklamaya göre çok düşük hacimlerde etanol - “tank kapasitesinin% 1'inden daha az” tutan iki tane tank bulunduğunu sözlerine ekledi.

Açıklamada, "Tüm personel güvenli ve sorumludur" diye ekledi. “NuStar acil durum müdahale prosedürlerini derhal uygulamaya koydu. Yangın yayılma riskini en aza indirmek için komşu tanklar soğutuluyor. Tüm düzenleyici kurumlarla temas kurduk.”

Kontra Costa İlçesi Yangından Korunma Bölgesi Kaptanı George Laing, CBS San Francisco'ya kalın siyah dumanın diğer maddelerin yandığını gösterdiğini söyledi. Laing, "Karışık materyal olabilir, çoklu tanklardan gelen karışık akışkanlar olabilir" dedi. “Aşağıda manifoldlar, vanalar ve borular olabilir. Bu noktada, hala aktif olarak yangına karışıyor, bu yüzden şu anda öğrendikleri bir numaralı şey olduğuna eminim.”

Görgü tanıkları bölgeyi salladığını bildirdi. Bir kadın, patlamanın tesisi salladığında rafinerisine kamyonu yüklediğini söyledi

rodeo-refinery-fire-cbs-san-francisco.jpg

Michelle olarak tanımlanmış olan kadın CBS San Francisco'ya “Kadın raftan yeni çıktım ve evraklarımı aldım” dedi. “Başımı evrak işlerine soktum ve yerin gürlediğini hissettim. Dün bir deprem olduğunu biliyordum. Bu yüzden panik yapmadım.”

“Ama ben baktım ve çalışan bir sürü insan gördüm” diye ekledi. "Baktım, ateşi ve dumanı gördüm. Hemen kamyonuma başladım ve tepeye çıktım. Cummings Skyway'in tepesine çıktım ve iki tankın tepelerinin alevler içinde tamamen sarıldığını görebildim."

Depolara benzin değil yenilenebilir dizel yakıt depoladı.

kaynak
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!