Samsun Eti Bakır Işletmesindeki Kazayla Ilgili Dava...

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Samsun Eti Bakır İşletmesindeki kazayla ilgili dava...
  29 Eylül 2015, 14:57

  İşletmede 2012 yılında meydana gelen ve 7 işçinin öldüğü, 12 işçinin yaralandığı kazaya ilişkin dava, bilirkişi raporu gelmediği için ertelendi

  Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki Eti Bakır Samsun İşletmesinde 2012 yılında meydana gelen ve 7 işçinin öldüğü, 12 işçinin yaralandığı kazaya ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

  Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklardan E.K, A.Ö, S.D. ve İ.A. ile tarafların avukatları katıldı.

  Mahkeme başkanı, İstanbul'a gönderilen davanın dosyası ile bilirkişi raporunun gelmediğini bildirdi. Mahkeme heyeti, bilirkişi raporunun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  - Olay

  Samsun'da 22 Kasım 2012'de Eti Bakır İşletmesinde amonyak tankı kapağının çökmesi sonucu 7 işçi hayatını kaybetmiş, 12 işçi yaralanmıştı.

  Olaya ilişkin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, Eti Bakır Samsun İşletmesi, denetim şirketi ve alt yüklenici firmanın yetkililerinden oluşan 8 kişinin "Taksirle ölüme neden olmak" suçundan yargılanması istenmişti.

  http://www.haber7.com/samsun/1577131-samsun-eti-bakir-isletmesindeki-kazayla-ilgili-dava