Sonbaharda Formda Kalmanın Yolları

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
C Sınıfı Uzman
Kayıt
6 Nisan 2015
Mesajlar
2.227
Şehir
Ankara
SONBAHARDA FORMDA KALMANIN YOLLARI...


1. Bisiklete binmek

Bisiklet binmek vücudumuzdaki bir çok kası çalıştırmamıza olanak sağlayarak daha dinç ve sağlıklı olmamızı sağlar. Kilo vermede de oldukça etkilidir. Kullanılacak malzeme yönünden de hiç de masraflı sayılamayacağı için sonbahar aylarında yapılabilecek en uygun sporların başında gelir. Şimdi iş uygun bisikleti bulmaya geldi. Dağ bisikletleri hem şehirde hem de arazide kullanılabilmeleri bakımından revaçtadır.

2. Masa Tenisi Oynamak

Masa tenisi oynarken hiç sıkılmadan, hatta keyif alarak yüksek derecede ter atarak kilo verebilirsiniz. Ter atımı hastalıklara karşı da güçlü bir silahtır. Masa tenisi masasını koyabileceğiniz uygun bir kapalı alanınız varsa çok yapacağınız tek şey kaliteli ama hesaplı bir masa tenisi masası almaktır. Masanız olduğunda kendinize bir oyun eşi bulamasanız dahi duvara karşı oynayabilirsiniz.

3. Yoga Yapmak

Yoga, oldukça fazla efor gerektiren, ter atımı sağlayan, vücudun yağlanma olan bölgelerinin sıkılaşmasını sağlayan bir egzersiz biçimidir. Yoga yapmak için mutlaka bir spor salonuna kaydolmanız gerekmez. İnternetten bulacağınız yoga videoları yardımıyla yoga yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kaymayan bir yoga matı almaktır.

4. Daha Fazla Hareket Etmek

Spor yapmaya vakit bulamıyorsanız güncel yaşamınızdaki hareketliliğinizi artırın. Örneğin, arabanızı evinize ya da işinize 1 km uzağa park edin, asansörü kullanmak yerine merdivenleri kullanın.


5. Spor Salonlarını Kullanmak

Yazdığımız diğer maddeleri uygulayamıyorsanız bir spor salonuna kaydolarak fitness, yoga, yüzme, wellness yoluyla formunuzu bulabilir ve koruyabilirsiniz. Ancak spor salonuna sadece kaydolmanın yetmeyeceği, düzenli ve disiplinli olarak giderek programı takip etmek gerektiği unutulmamalıdır.

6. Beslenme Düzenine Dikkat Etmek

Havaların soğuduğu aylarda daha hareketsiz olduğumuz için yakmakta olduğumuz kalori miktarı düşmektedir. Bu nedenle, kilo almak istemiyorsak daha az kalori almamız gerekmektedir. Günde 3 öğün yemek yemeye devam etmeli, ancak şeker, un, tuz oranı yüksek yiyecekleri fazla tüketmemeli, saat 18:00'den sonra yemek yememeliyiz.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

 
Yukarı Alt