Soru Cevap

Nuyageva

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Kayıt
8 Haziran 2016
Konu
1
Mesaj
5
Tepki
1
Arkadaşlar 1 Temmuz itibariyle Allah izin verirse adliyede igu olarak asli görevime ilaveten başlayacağım bazı sorularım var yardımcı olabilirmisiniz.
1-Adliyeye bağlı kalorifercininde bulunduğu lojman olduğu gibi vakfa bağlı (yani gelir ve giderlerinin tamamet bir vakfa ait olan) bir lojman var, bunları için ayrıca risk değerlendirmesi vs. yapılacakmı?
2-Yemekhane, çay ocağı ve kantin mevcut fakat çalışanları cezaevi personeli ve mahkumlar, bunlar için ne yapılması gerekiyor.
3-İşyeri tehlike sınflarının belirlenmesine ilişkin listede,
Adalet ve yargı organlarının faaliyetleri (icra müdürlükleri vb. dahil, ceza infaz kurumlarının ve mahkemelerin faaliyetleri hariç) az tehlikeli
Mahkemelerin faaliyetleri (yüksek yargı organları dahil) az tehlikeli olarak belirtilmiş, birinde mahkemelrine faaliyetlerini hariç tutarken diğerinde de aynı şekilde belirtmiş anlayamadım?
4-Gerek mahkemeler, savcılık ve icra dairelerince keşif, haciz, otopsi gibi işlemler adliye dışında içinde gerçekleştirilmekte, sizce bunlar için neler yapılabilir, teşekkür ederim...
 

Ali KİLCİ

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
12 Ağustos 2014
Konu
152
Mesaj
346
Tepki
385
Şehir
İstanbul
Öncelikle işiniz hayırlı olsun.
Biraz geç bir cevap olacak ama malum tatil vb. durumlar...
Şimdi maddelerini kanaatimce cevaplayacağım.

1- Lojman adliyenin sigortalı çalışanların ve ailelerinin kaldığı bir yer olduğu için adliyenin ek binası olarak düşünülebilir. Bu durumdan kaynaklı buraya risk analizi yapabilirsiniz. Ayrıca zaten binalara da artık zorunlu olmasından dolayı yine yapmanız gereklidir.

2- Yemekhane, çay ocağı ve kantin yine adliyenin bir bölümü ise orada herhangi bir sözleşme yaptığınız adliyenin sigortalı personelinin olabileceğini düşünerek hareket edebilirsiniz. Yani ona da R.A. gerekir.

3- Onu boşver herkes işini yapsın onuda SGK nace kodunu belirlerken sadece beyana dayalı bırakmasın gitsin incelesin.

4- Öncelikle yine R.A. diyeceğim genel bir tane yaparsın ve sonra aslında olması gereken her gidilen bölge için yapman ama bunu yapabilirmisin bilmiyorum. Tabiki diğer eğitim vb. işlerini yapacaksın.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
 

Nuyageva

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Kayıt
8 Haziran 2016
Konu
1
Mesaj
5
Tepki
1
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #3
@Ali KİLCİ
Allah razı olsun,
her ihtimale karşı bahsedilenleri her ihtimale karşı risk analizine dahil ettim fakat çalışanların kadrolarının cezaevinde olması nedeniyle sorumluluğun onlarda olacağını düşünüyorum.
gidilecek olan her keşif, haciz ve otopsi için ayrı ayrı risk analizi sayı çokluğu nedeniyle mümkün değil, ortaya karışık bir tane yapmayı düşünüyorum, teşekkür ederim.
 

Ali KİLCİ

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
12 Ağustos 2014
Konu
152
Mesaj
346
Tepki
385
Şehir
İstanbul
Önemli değil kolay gelsin. İyi çalışmalar.
 
Yukarı Alt