Tmgde Sınavı

Konu, 'Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD)' kısmında Ali KİLCİ tarafından paylaşıldı.

?

Yabancı dil problemin var mı?

 1. Evet

  oy sayısı 0
  0,0%
 2. Hayır

  oy sayısı 2
  100,0%
 1. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ İ.G.U. - T.M.G.D. Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  296
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  Özel Tersane
  Bakanlığın açıklamasına göre 7 kasımda bir sınav daha yapılacak şuanda TMGD olan veya TMGD olmaya hak kazananlar bu sınava girerek eğitmen olabilecek. Eğitmen olabilmek için bu sınavdan önce ÖSYM nin kabul gördüğü ingilizce, fransızca, almanca veya rusça dillerinin birinden dil sınavından en az 65 almak gerekiyor. Ayrıca bu sınavda da 80 ve üstü almanız durumunda eğitmen olabileceksiniz.

  Bakanlığın yayını aşağıdadır.

  TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI EĞİTİCİ SINAVI DUYURUSU


  Bakanlığımızca 07.11.2015 tarihinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitici Sınavı yapılacaktır.


  1-Sınava, sınav tarihinden önce Bakanlığımızca yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavlarına girip TMGD Sertifikası alanlar ile TMGD olmaya hak kazananlar girebilecektir.


  2-Sınava girecek olanların; ÖSYM tarafından en son yayımlanan “YABANCI DİL SINAVLARI EŞDEĞERLİKLERİ” duyurusuna göre sınav tarihinden önce alınmış olan; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında; İngilizce, Almanca, Fransızca veya Rusça dillerinden birinden asgari 65 düzeyinde puan aldığını gösteren belge veya dil yeterliği bakımından bu puana denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmaları gerekmektedir.


  3-Sınav müracaatlarını kendi (e-devlet) şifreleri ile 12-26 Ekim 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı altında bulunan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı(TMGD) İşlemleri kısmından TMGD Sınav Başvuru/Güncelle hizmetinden (e hizmetinden) yapacaklardır. Başvuru yapanlar sınav ücreti olan 50 TL. yi Halkbankasına e devlet ödemesi olarak TC. Numaraları ile birlikte aynı tarihler içerisinde ödeyeceklerdir. Sınav ücretini ödemeyen sınava giremeyecektir.


  4-Sınav ADR 2015 dokümanından yapılacak olup, sınavdan 80 puan ve üzeri alanlar TMDG Eğiticisi olmaya hak kazanacaklardır.


  Duyurulur.