• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uzmanlıkla alakalı bir soru

I

isgcaylak

Merhabalar herkese. 4 yıllık lisans bölümü bitirdim.Bu sene önlisans iş sağlığı ve güvenliği bölümüne başladım.Tezsiz yüksek lisansımı iş sağlığı üzerine bu yıl başlayacağım.
Sorum şu sizlere. B sınıfı sınavına yüksek lisansım ve önlisansım bitince girebilir miyim? 2 yıllık bölümüm , yüksek lisansımdan sonra bitecek büyük ihtimal. 2 yıllık bittikten sonra İSG katibe (bu siteye yükleniyor diye duydum yanlışım varsa düzeltin ) tüm okuduğum bölümleri yükleyince için B sınıfı sınavına girmem için bir problem oluşur mu ? Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlara,

2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,

3) İş sağlığı ve güvenliği alanında teftiş yapan mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişleri hariç, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında müfettiş yardımcılığı süresi dahil en az on yıl görev yapan müfettişlerden (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,

Bu şartlardan birini sağlamanız gerekiyor. Yönetmelikte görüldüğü gibi Yüksek Lisansı bitirmeniz gerekiyor B sınıfı için direkt başvuru için
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!