Yangında Ateş Battaniye Kullanımı

Konu, 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Yangın başladığında 1-2 dakika içerisindeki ilk müdahale çok önemlidir. İşte bu noktada; Sıvı, gaz,parlayıcı, patlayıcı maddelerin bulunduğu yerler elektrik kontağından, kaynak, jet taşı kıvılcımlarından veya başka sebepler nedeniyle çıkacak yangınlarda, ilk müdahale ve kaçış amaçlı acil yangın bloke battaniyesi imdadımıza yetişir.
  Yangın battaniyesi ve ısıya dayanıklı iş elbisesi ile yaptığımız testlerde, battaniye ve iş elbisesinin yangın ve ısıya karşı dayanıklılığı ve işlevleri ortaya konulmuştur. Yüksek ısı karşısında üstün koruma sağlar! Yangının başlangıcında alevin üzerini yangın battaniyesi ile yavaşça örtüp etrafına hafif bastırılarak alevin havasız kalması sağlanır ve 1200 oC ısıya dayanıklı olan battaniyeyi kaldırdığımızda alevin sönmüş olduğu görülür. NASA teknolojileri için geliştirilen %100 karbon elyaftan üretilmiş, kadife yumuşaklığında, hafif ve esnek bir yapıya sahip olan acil yangın bloke battaniyesi,yüksek ateş ve ısıya dayanıklı olması nedeniyle üstün koruma sağlar. Evinizde, iş yerinizde, aracınızda, mutfağınızda oluşabilecek yangınlarda kolaylıkla kullanılabileceğiniz yangın bloke battaniyesi, dokumasız kumaştan imal edilmiş kokusuz bir üründür ve çok yönlü kullanım kolaylığı sağlar.
  Yangın bloke battaniyesi, başlangıç anındaki yangını söndürmede, yada yangından kaçış sırasında sarınarak kaçmada kullanılabileceği gibi, çalışma ortamında kaynak battaniyesi olarak, kaynak esnasında çıkan cüruf parçacıkları ve kıvılcımların etrafa zarar vermemesi için de kullanılır. Fabrikalarda, konut, işyeri ve araçlarda kullanıma uygundur.Otomotiv onarımı, tesisat uygulamaları için idealdir.
  Yüksek ısıya dayanıklı olarak ürettiğimiz iş güvenlik elbiseleri, termik santraller, dökümhaneler gibi yüksek ısı ile çalışılan ortamlarda kullanıma uygundur.
  Battaniyenin ağırlığı:
  ( m2) 350gr-400gr-500gr-750gr
  Battaniyenin ebatları:
  1500*1340 mm
  1500*1800mm
  1500*2000mm dir.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  http://www.patkon.com/goster.php?id=155
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.