• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Betonarme Demir Kalıpçılık Ve Çatıcılık Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak betonarme demir, kalıpçılık ve çatıcılık işlerini yapabilecek bilgi beceri ve donanıma sahip kişilerdir.

Giriş Koşulları

• İlköğretim mezunu olmak yada okuma yazma bilmek,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporunu sahip olmak,
  • Meslek ile ilgili işleri yapabilecek fiziki ve bedensel yeterliliklere haiz olmak.
İstihdam Alanları

Betonarme demir kalıpçılık ve çatıcılık mesleki eğitimi alan kişiler, öncelikle inşaat sektörü olmak üzere birçok sanayi kolunda istihdam alanı bulabilirler.

Eğitim Öğretim Ortamları Ve Donanımları

• Mesleki eğitimler Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumları ile sektördeki işletmeler tarafından verilmektedir.
  • Mesleki eğitim verilebilmesi için İnşaat Teknolojisi alanı ve ekipmanları gerekmektedir.
  • Program eğitiminin verilmesinde sektör deneyimi olan usta öğretici ya da eğitimcilerden yardım alınabilir.
Belgelendirme

• Betonarme demir kalıpçılık ve çatıcılık mesleki eğitimi başarıyla bitirmeleri durumunda kursiyerlere, aldıkları eğitimin tamamı ve kazandıkları yeterlilikler için belge verilir.
  • Mesleki yeterliliğini kazanan bireylerin aldıkları belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir.
  • Gelecekte meslek değiştirmek isteyen kişiler mesleğin ilişkili olduğu diğer konularda eğitim almak isterlerse bu eğitimde kazandığı yetkinlikler değerlendirilecektir.
  • Eğitimi başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Öğretim programının toplam eğitim süresi 80/ 40 saat olarak hesaplanmıştır.
  • Eğitimler işletme, okul ve bireysel öğrenme halinde kısımları ayrılmıştır.
Kursiyer Kazanımları

• Eğitim bitiminde kursiyer plana göre tatbik, aplikasyon yapabilecek,
  • Blokaj ve grobeton yapabilecek,
  • Duvar hazırlığı yapıp, duvar örebilecek,
  • Ahşap kalıp işlerini projeye uygun bir şekilde gerçekleştirebilecek,
  • Betonarme demiri yerleştirmeye hazırlayarak, montajını yapabilecek,
  • Sıva, boya, seramik uygulamasını gerçekleştirebilecek,
  • Meslek ile ilgili hesaplamaları yapabilecek,
  • Betonarme, hatıl, lento, temel kolon, Kiriş, döşeme, merdiven kalıbı, beton dökümü ve kalıp sökme işleri yapabilecektir.
  • Ayrıca ahşap oturtma, asma çatı, çatı kaplaması yapabilecek,
  • Tünel kalıp işlerini yapabilecek,
  • Deprem yönetmeliğine uygun imalat uygulaması yapabilecek

21 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!