• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Demir Çubuk Göğsünden Girip, Sırtından Çıktı

Demir çubuk göğsünden girip, sırtından çıktı
Çalıştığı inşaatta dengesini kaybederek yere düştüğü sırada göğsüne demir çubuk saplanan Adem Özçoban ameliyatla kurtarıldı
02 Haziran 2016 Perşembe 17:29

gogsunden_girip_sirtindan_cikan_demir_ameliyatla_cikarildi_h75126_0e719.jpg

Gaziantep'te 19 yaşındaki Adem Özçoban çalıştığı inşaatta dengesini kaybederek yere düştüğü sırada göğsüne demir çubuk saplandı. Göğsüne saplanan ve sırtından çıkan inşaat demiriyle hastaneye götürülen genç, ameliyatla kurtarıldı.

Kent merkezindeki bir inşaatta sıvacı olarak çalışan Adem Özçoban, dün harç taşıdığı sırada dengesini kaybederek inşaatın 1'inci katındaki merdivenlerden zemin kata düştü. Göğsüne saplanan demir çubukla görenleri şoke eden Özçoban, ambulansla Gaziantep Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Üniversitesi'ne götürüldü. Prof. Dr. Maruf Şanlı başkanlığındaki ekip tarafından yapılan operasyonla inşaat demiri saplandığı yerden başarıyla çıkarıldı.

"GÜNEŞİN DE ETKİSİYLE BAŞIM DÖNDÜ"

Bugün ameliyat sonrası tahlilleri yapılan Özçoban, sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, "İnşaatta çalışıyordum. İşimi hızlı yapıyordum. Güneşin de etkisiyle başım döndü ve düştüm. Düştüğüm yerdeki merdiven basamağında bulunan demir göğsüme battı. Sonra buraya getirdiler ameliyat oldum. İnşaatlarda çalışanları dikkatli olmaya çağırıyorum. İş için hızlı çalışıyorlar ama kendilerine dikkat etmiyorlar. Herkes daha dikkatli olmalı" diye konuştu.
Tıp Fakültesi Dekanı Levent Elbeyli ise ameliyatın başarılı geçtiğini, donanımlı bir hastaneye getirilmemesi halinde Özçoban için daha tehlikeli sonuçlar olacağını belirterek şöyle konuştu:

"Hastamız dün saat 15.00 sıralarında hastanemize geldi. Büyük bir demir çubuk hastamızın göğsünden girerek sırt tarafından çıkmıştı. Acil serviste ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, hastamıza bu durumda MR'da çekemediğimiz için acil ameliyata aldık. Prof. Dr. Maruf Şanlı başkanlığında gerçekleştirilen başarılı ameliyatla demir çubuğu saplandığı yerden çıkarıldı. Hastamızın göğsünde ve akciğerinde oluşan hasar onarıldı. Bugün itibariyle durumu iyi. Eğer hastamız bu kadar büyük ve olanağı fazla olan bir hastaneye götürülmesiydi, durumu daha ciddi olabilirdi."

Adem Özçoban'ın durumunun iyi olduğu ve birkaç gün içerisinde taburcu olabileceği bildirildi.

Kaynak : MeydanGazetesi (Gaziantep)