• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İşyeri ortamı gaz ölçümü

görkem g.

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
metal
İş hijyeni ölçümleri kapsamında kişisel maruziyet gürültü, toz vb. ölçümleri yaptıracağız.

Gaz ölçümleri için belli parametreler var mıdır? Dökümhane ortamı için hangi gazlara bakılmalıdır?

merhaba :) çok fazla laboratuvar ile görüşme yaptım ölçüm döneminde kimyasallarımızın özelliklerini paylaştım ve karar verdik parametrelere:) geçen seneye göre makina sayımız artmıştı bu makinalar arasında gürültüye sebep olanlar da var bu sebeple yeniledim. proses değişmedikçe yenilenmesi gerekmez deniyor ama yine de yıllık takip ediyorum

proseste herhangi bir değişiklik olmadığı sürece yaptırma zorunluluğu yok, ama ben de genelde her yıl veya 2 yıllık periyotla yaptırıyorum. denetimlerde soruluyor zaten hiç mi değişiklik olmadı diye.

parametre konusunda emin değilseniz firmaları çağırın onlar zaten destek oluyor. onların söyledikleri parametreleri daha sonra kontrol edin ki kandırılmayın :)