• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kaynakçı sandalyesi

Sencerhan

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
ELTAŞ TRANSFORMATÖR
Çalışma saatleri boyunca oturarak kaynak yapan personeller için sırt destekli , kıvılcım vs etkilenmeyecek kaynakçı sandalyelerine ihtiyacımız var tavsiyede bulunabilecek varmı acaba ?

Merhaba, kaynak yapan personeller için özel olarak üretilen sandalye görmedim, duymadım.
Şunu sormak istiyorum kaynakcılarınız sürekli aynı pozisyon da mı kaynak yapıyorlar da buna ihtiyaç duydunuz.(kaynak robotu kullanılabilir mi diye düşündürüyor ve kendilerine uygun sandalye tasarlayıp yapamazlar mı)
Kaynak yapılan iş parçalarının seviyesi konumu kişide sürekli pozisyon ve vücut acısı değişikliğine gideceğinden kişi sabit kalamayacaktır diye düşünüyorum.

yüksel61Otomatik kaynak makinalarımız var zaten ama bir hat üzerinden geçen parçaları tekerlekli sandalye ile sağa sola giderek 3-4 metrelik bi alanda kaynak yapan arkadaşlarımız var orası için uygun değil otomatik kaynak makinası . O yüzden bu arkadaşlar mesainin çoğunu sandalye üzerinde sağa sola sürerek kaynak yapıyorlar bel ağrıları vs şikayetleri oluyor bizde daha ergonomik birşey varmı diye bakıyoruz .

1715240089689.png

Şu tarz birşey olabilir ama sürekli öne doğru eğildikleri içinde gögüs tarafından destekleyici bir aksam da olsun istiyoruz .