• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber 23 nisan bazı çocuklara bayram değil!

23 Nisan bazı çocuklara bayram değil! 292.000 çocuk ağır koşullarda çalışıyor

haber.jpg


CHP Malatya Milektvekili Veli Ağbaba, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının bazı minik dünyalar için ne kadar zor olduğunu ortaya koydu. Ağbaba’nın verdiği bilgiye göre, Türkiye’de her yıl ortalama 150.000 çocuk suç işliyor. Bunların üçte biri mahkum oluyor. 1.649 çocuk şu an cezaevinde. Bunların 1.162′si tutuklu. 6-14 yaş grubunda 292.000 çocuk ağır şartlarda çalışarak, evlerine ekmek parası götürüyor.

Ağbaba’nın açıklaması şöyle:

“23 Nisan, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın sonunda çağdaş Türkiye’nin kuruluşunda çok önemli bir gündür. Birinci meclisimizin açıldığı 23 Nisan aynı zamanda Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir bayramdır.

Ancak, dünyanın ilk ve tek bayramına sahip çocuklarımızın yaşam koşulları her geçen gün biraz daha kötüye gitmektedir.

Ülkemizde,
  • Her yıl ortalama 150.000 çocuk suç işlerken bu çocukların 3′te 1′i mahkum oluyor.
  • 6-14 yaş grubunda 292.000 çocuk ağır şartlarda çalışarak, evlerine ekmek parası götürüyor.
  • Her 3 kadından 1’i 18 yaş altı evlilik yapıyor. Güneydoğu illerinde bu oran yüzde 50’yi buluyor. Türkiye çocuk gelin sayısında Avrupa’da ikinci ülke.
  • Sokakta çalışan çocukların net sayısını, ülkeyi yönetenler bile bilmiyor.”
(Ankara- ZETE)
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Tüm çocukların çocukluklarına yaraşır bayramlar geçirmesi dileğiyle..
 
Üst