• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber 3. köprü inşaatında faciadan dönüldü

3. köprü inşaatı çalışmalarında Garipçe ayağında kule vinci yüklü TIR, kontrolden çıkarak şantiye içerisindeki alt yola düştü.


Yavuz Sultan Selim Köprüsü inşaatının Sarıyer Garipçe ayağındaki şantiye alanında dün saat 16.00 sıralarında facianın eşiğinden dönüldü. Edinilen bilgiye göre, kule Vinci yüklü TIR sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak şantiye alanındaki alt yola düştü.

Denize düşmesine ramak kalan TIR’ın beton bariyerlere takılması sonucu büyük felaket engellenmiş oldu.

UZUN UĞRAŞLAR SONUCU ÇIKARTILDI

TIR’ın düştüğü yerden çıkamaması üzerine şantiye çalışanları TIR’ın yardımına koştu. Uzun uğraşlar sonucu toprağa ve bariyerlere saplanan TIR çıkartılamayınca iş makinesi devreye sokuldu.

İş makinesi ilk olarak TIR’ın arka kısmındaki toprakları kepçesiyle alarak boşalttı. Çalışanlar ise kazma ve kürekle TIR'ın toprağa saplanan lastiklerini kurtarmaya çalıştı. Yeterli ölçüde yol açıldıktan sonra çalışanlar tarafından TIR’ın arka kısmına birçok yerden çelik halatlar bağlandı. Daha sonra TIR’a bağlanan halatların diğer ucu da iş makinesine bağlandı.

Yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından ardından TIR iş makinesinin yardımıyla geriye doğru çekilerek kurtarıldı.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst