Abd'de Maden Kazasında Kusurlu Bulunan Şirketin Müdürü 31 Yılla Yargılanacak

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Mesajlar
2.221
Tepki puanı
972
Yaş
51
Konum
Ankara
15 Kasım 2014, 13:58 (GMT +4)
ABD`de Maden Kazasında Kusurlu Bulunan Şirketin Müdürü 31 Yılla Yargılanacak

ABD`nin West Virginia eyaletinde 2010 yılında meydana gelen ve 29 kişinin ölümüyle sonuçlanan maden kazası hakkındaki soruşturma tamamlandı.

SalamNews`un AA`dan edindiği habere göre, ABD`nin West Virginia eyaletinde 2010 yılında meydana gelen ve 29 kişinin ölümüyle sonuçlanan maden kazası hakkındaki soruşturma tamamlandı. Massey Energy isimli maden şirketinin o dönemki genel müdürü Donald L. Blankenship yargı önünde hesap verecek.

Blankenship, madende gerekli güvenlik şartlarını sağlamadığı ve federal müfettişleri yanılttığı suçlamalarıyla yargılanacak. Eski genel müdür hakkında 31 yıla kadar hapis isteniyor.

43 sayfalık iddianamede, Blankenship’in daha fazla kömür üretmek için yasaları ihlal ederek, çalışanların güvenliğini riske attığı iddia edildi. Ayrıca kömür tozu ve metan gaz havalandırmasıyla ilgili mevzuatın usulüne göre takip edilmediği ileri sürüldü. Blankenship, ayrıca kömür ocağına gelen müfettiş denetimlerine karşı, maden işçilerini daha önceden uyaracak bir telefon sistemi kurmakla suçlanıyor.

5 Nisan 2010’da West Virginia’da meydana gelen maden patlamasında 29 işçi hayatını kaybetmişti. Patlama son 40 yılda yaşanan en büyük maden faciası olarak kayıtlara geçmişti.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


ZAMAN_20141116_26.jpg


Değerli üyeler;
Yukarıdaki dava belki sonuçlandı bu konuda bilgim yok. Fakat bizim dışımızdaki ülkelerde insan hayatı o kadar ucuz değil. Yukarıdaki haberde yaşanan maden kazasından dolayı 31 yılla yargılanıyor, köprüde iş kazası oluyor kendini suçlu buluyor Çinli intihar ediyor ama ülkemizde ne yapılıyor işverenleri korumak için masum işçiler suçlu bulunuyor, yasalar değişiyor, yönetmelikler değişiyor, adama göre kanun çıkartılıyor. Ondan sonra deniliyorki İş güvenliği yasası çıkarıyoruz, risk değerlendirmelerini yapsınlar,iş kazalarını önlemek için eğitim versinler gerekirse bakanlığa şikayet etsinler ve sorasında işinden ol...
Bunlardan önce kafalar değişmesi lazım beyinler formatlanması lazım...
Önümüzde seçim var oy kapmak için bakalım siyasi partiler ne vaatte bulunacaklar göreceğiz...
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst