• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Adana'da 8 Tonluk Iş Makinesiyle Yikim! "nasrettin Hocanin Bindiği Dali Kesmesi Gibi'

45781.jpg
Adana'da 8 katlı bir apartmanı yıkmak için 8 tonluk iş makinesinin vinç yardımıyla binanın damına çıkarıldığını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte binalarının yıkım şekli de değişti. Daha önce insan gücüyle yıkılan binalar şimdilerde iş makineleriyle yıkılıyor. Vinç yardımıyla tonlarca ağırlığındaki iş makineleri apartmanların damına çıkartılıp apartman kat kat yıkılıyor. Adana'da 8 katlı bir bina da balyoz yerine iş makinesi yardımıyla yıkıldı. Yıkım için önce 8 tonluk iş makinesi vinç yardımıyla binanın damına çıkartıldı. Daha sonra bir işçi yıkılacak yeri toz çıkmaması için hortumla ıslatırken, iş makinesi de bir taraftan yıkıma başladı. İş makinesi kısa sürede apartmanın iki katını yıktı.

"NASRETTİN HOCANIN BİNDİĞİ DALI KESMESİ GİBİ"
Yıkımı gören vatandaşlar ise böyle bir yıkımı ilk kez gördüklerini kaydetti. Bazı vatandaşlar, yıkımın hiç güvenli olmadığını belirterek, "Bu Nasrettin Hoca'nın bindiği dalı kesmesi gibi bir şey" diyerek tepki gösterdi. Apartmanın hemen yanında karpuz satan bir kişi ise hayatında ilk kez böyle bir yıkım gördüğünü, tehlikeli olabileceğini, ancak yıkım yapanların önlemini de aldığını sandığını ifade etti. 3 apartman vinç yardımıyla binanın damına çıkartılarak kısa sürede yıkıldı.
 
Bir arkadaştan özel ricamdır. Emniyetli şekilde yıkım nasıl yapılmalıdır? Bununla ilgili bir konu hazırlayabilir mi? Bende her yere yayayım bu konuyu :)
 
Fatih bey;
yakında eski büyük bir fabrika yıkımına başlayacağız bu konuda bende yardımcı olabilirim
 
Üst