• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Adana'da Iş Kazası: 1 Ölü

Karaman Ermenek'te işçilerin hayatını yitirmesi ile birlikte yaşanan acı dinmeden Adana'dan bir haber daha geldi. Çalıştığı inşaatın duvarını ören 50 yaşındaki işçi, dengesini kaybederek düştü. Olayın ardından sağlık personelleri müdahelede bulundu, fakat işçi hayatını kaybetti. İşte detaylar.
haber.jpg

Adana 'da yaşanan korkunç iş kazalarına bir tane daha eklendi. 50 yaşındaki Ömer Sönmez, çalıştığı inşaatın 6’ncı katta duvar örerken dengesini kaybedince tuğla taşıyan yük asansörüne asılı kaldı. Sönmez, gücü tükenince düşüp öldü.

Hürriyet'in haberine göre, olay, merkez Çukurova İlçesi’nin Yurt Mahallesi’ndeki İsmail Hakkı Develi Caddesi’nde meydana geldi. İnşaatta duvar ustası olarak çalışan Ömer Sönmez, yük asansörü ile 6’ncı kata çıkartılan tuğlaları taşımaya başladı. Yukarıya çıkan asansöre uzanan evli ve 4 çocuk babası Sönmez, dengesini kaybedince asansöre asılı kaldı. Arkadaşlarının yardımına koştuğu Sönmez, gücü tükenince elleri ile tutunduğu asansörden kaydı.

Zemin kattaki tuğla yığınlarının üzerine düşen Ömer Sönmez, ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Sönmez kurtarılamadı. Ömer Sönmez’in ölümüne tanık olan iş arkadaşları şoka girdi.

Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından Ömer Sönmez’in cenazesi, olay yerinde yakınlarına teslim edildi.
Ömer Sönmez’in cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Bingöl’ün Kulp İlçesi’ne götürüldü.

YÖNETMELİK NE DİYOR?

Cumhuriyet Savcısı’nın soruşturması devam ederken, bilirkişi incelemesi ile kazada ihmal olup olmadığı da ortaya çıkmış olacak. 23 Temmuz 2014’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren İş Güvenliği yeni yönetmeliğinin 25. maddesi şöyle: ’Bina dışında kurulan yük asansörlerinin çerçevesi, tabandan en az 3 metre kadar sağlam bir şekilde örtülecek ve ayrıca kapıların bulunduğu cephe, yüksekliği boyunca tamamen kapatılacaktır.
 
Yönetmelik ne yapsın, uygulayan olmayınca,
Denetleme mekanizması çürük, denetçi çürük olunca bunların tamamı iş verenin işine geliyor,
Sonuç; ölüm, sakatlık ve gözyaşı,.........
Allah c.c. rahmet eylesin,
Kazasız günler dilerim,
 
Üst