Adana'da Iş Makinesinin Altında Kalan Işçi Öldü

Salih Taşçi

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Kayıt
4 Eylül 2014
Konu
109
Mesaj
117
Tepki
105
Şehir
VAN
Adana'da bir yağ fabrikasında çalışan 56 yaşındaki Mehmet Tekin, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.
Adana'da bir yağ fabrikasında çalışan 56 yaşındaki Mehmet Tekin, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.Modern Evler Mahallesi'ndeki yağ fabrikasında çalışan 5 çocuk babası Mehmet Tekin, depodan çıkış yapan 27 yaşındaki İ.T.'nin kullandığı kepçenin altında kaldı. Ağır yaralanan Tekin kısa sürede yaşamını yitirdi. Şoka giren kepçe operatörü İ.T. ise arkadaşları tarafından sakinleştirildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı. T.'nin polise verdiği ifadesinde depodan çıkarken Mehmet Tekin'i fark edemeyerek kazayla üzerinden geçtiğini söylediği belirtildi.Aynı fabrikada daha önceki yıllarda da meydana gelen iş kazası sonucu 21 yaşındaki Emre Zorca ile 20 yaşındaki Süleyman Dündar'ın da hayatını kaybettiği bildirildi.
 

Fatih Özcan

Diğer Belge
Site Kurucusu
Kayıt
30 Mart 2014
Konu
1.481
Mesaj
2.162
Tepki
1.423
Şehir
Astana
Uzman sayısı arttıkça iş kazası sayısı da artıyor. Her gün yeni haberler okuyoruz. Hala harika bir sistemimiz diyen var mı?
 

Salih Taşçi

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Kayıt
4 Eylül 2014
Konu
109
Mesaj
117
Tepki
105
Şehir
VAN
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #3
İş konusunda son çaresi iş güvenliği uzmanlığı olarak gören arkadaşların sayısı artsa ne değişir? Aldığı risklerin bile değerlendirmesini yapmayan/yapamayan bazı ''uzman'' arkadaşlar , işletmelerin risk analizlerini nasıl yapacaklar? Sistemde ciddi sorunlar var ve daha çok bedel ödenmeden gerekli çözümler bulunmalıdır. Diye düşünüyorum..
 
Yukarı Alt