Adana'da Iş Makinesinin Altında Kalan Işçi Öldü

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Salih Taşçi tarafından paylaşıldı.

 1. Salih Taşçi

  Salih Taşçi isgTR Üyesi

  Mesajlar:
  86
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  vm
  Adana'da bir yağ fabrikasında çalışan 56 yaşındaki Mehmet Tekin, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.
  Adana'da bir yağ fabrikasında çalışan 56 yaşındaki Mehmet Tekin, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.Modern Evler Mahallesi'ndeki yağ fabrikasında çalışan 5 çocuk babası Mehmet Tekin, depodan çıkış yapan 27 yaşındaki İ.T.'nin kullandığı kepçenin altında kaldı. Ağır yaralanan Tekin kısa sürede yaşamını yitirdi. Şoka giren kepçe operatörü İ.T. ise arkadaşları tarafından sakinleştirildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı. T.'nin polise verdiği ifadesinde depodan çıkarken Mehmet Tekin'i fark edemeyerek kazayla üzerinden geçtiğini söylediği belirtildi.Aynı fabrikada daha önceki yıllarda da meydana gelen iş kazası sonucu 21 yaşındaki Emre Zorca ile 20 yaşındaki Süleyman Dündar'ın da hayatını kaybettiği bildirildi.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Üst Yönetim

  Mesajlar:
  1.131
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma:
  Sembol Construction
  Uzman sayısı arttıkça iş kazası sayısı da artıyor. Her gün yeni haberler okuyoruz. Hala harika bir sistemimiz diyen var mı?
   
  Ersin Bozkurt bunu beğendi.
 3. Salih Taşçi

  Salih Taşçi isgTR Üyesi

  Mesajlar:
  86
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  vm
  İş konusunda son çaresi iş güvenliği uzmanlığı olarak gören arkadaşların sayısı artsa ne değişir? Aldığı risklerin bile değerlendirmesini yapmayan/yapamayan bazı ''uzman'' arkadaşlar , işletmelerin risk analizlerini nasıl yapacaklar? Sistemde ciddi sorunlar var ve daha çok bedel ödenmeden gerekli çözümler bulunmalıdır. Diye düşünüyorum..