• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Adana'da Iş Makinesinin Altında Kalan Işçi Öldü

Adana'da bir yağ fabrikasında çalışan 56 yaşındaki Mehmet Tekin, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.
Adana'da bir yağ fabrikasında çalışan 56 yaşındaki Mehmet Tekin, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.Modern Evler Mahallesi'ndeki yağ fabrikasında çalışan 5 çocuk babası Mehmet Tekin, depodan çıkış yapan 27 yaşındaki İ.T.'nin kullandığı kepçenin altında kaldı. Ağır yaralanan Tekin kısa sürede yaşamını yitirdi. Şoka giren kepçe operatörü İ.T. ise arkadaşları tarafından sakinleştirildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı. T.'nin polise verdiği ifadesinde depodan çıkarken Mehmet Tekin'i fark edemeyerek kazayla üzerinden geçtiğini söylediği belirtildi.Aynı fabrikada daha önceki yıllarda da meydana gelen iş kazası sonucu 21 yaşındaki Emre Zorca ile 20 yaşındaki Süleyman Dündar'ın da hayatını kaybettiği bildirildi.
 
Uzman sayısı arttıkça iş kazası sayısı da artıyor. Her gün yeni haberler okuyoruz. Hala harika bir sistemimiz diyen var mı?
 
İş konusunda son çaresi iş güvenliği uzmanlığı olarak gören arkadaşların sayısı artsa ne değişir? Aldığı risklerin bile değerlendirmesini yapmayan/yapamayan bazı ''uzman'' arkadaşlar , işletmelerin risk analizlerini nasıl yapacaklar? Sistemde ciddi sorunlar var ve daha çok bedel ödenmeden gerekli çözümler bulunmalıdır. Diye düşünüyorum..
 
Üst