• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Alkol ve uyuşturucu madde yasağı politikası

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
GATE bir işveren olarak alkol ve maddelerle ilgili sorunlarla iş yerinde başa çıkabilmek için pozitif bir strateji olarak bu politikayı geliştirmiştir. Uyuşturucu olarak tanımlanan maddeler, reçeteli olanlar, reçetesiz olanlar ve sakinleştiricilerdir. Bu politikanın amacı bireylerin işteki davranışlarını ve performanslarını etkilemediği sürece özel yaşamlarına, özellikle de sağlıklarıyla ilgili konulara izinsiz olarak müdahil olmak değildir. GATE, çalışanlarının sağlık ve davranışlarının iş güvenliği ve is performanslarına doğrudan etkisi olduğunun farkındadır, alkol ve uyuşturucu kullanımının performans düşüklüğüne neden olduğunun bilincindedir.

Alkol, uyuşturucu ve diğer maddelerin kullanımı ile ilgili sınırlandırmalar cinsiyet, statü ve meslek farkı gözetilmeksizin tüm GATE ve taşeronlarına hiçbir ayrıcalık yapılmaksızın aynı şekilde uygulanır.

Herhangi bir sarhoş edici maddenin tüketimi ve izinsiz bulundurulması bu Politika gereği
yasaklanmıştır. Tek istisna ilaçların reçeteli olarak çalışana yetkili bir hekim tarafından sadece
reçetenin gereği olarak temin edilmesidir. GATE personelin bu tip ilaçları çalışırken kullanılmasına yada etkisinde olmasına ancak yan etkileri personelin ya da iş yerinde insanlar diğer çalışanların sağlık ve emniyetleri açısından bir tehdit teşkil etmiyorsa izin verecektir.

Kanındaki alkol konsantrasyonu %0.00 değerinin üzerinde olan hiçbir personelin işe başlamasına yada devam etmesine izin verilmeyecektir. Alkol ya da yasak aynı zamanda da yasa dışı olan ilaçların etkisinde olan personel ya da personellerin GATE kontrolündeki bölgelere girmelerine ya da işleriyle ilgili raporlama yapmalarına izin verilmeyecektir. Şüphe duyulan herhangi bir personele saha doktoru tarafından alkol testi yapılacaktır. Doktorun kararını onaylamayı ya da alkol testinin yapılmasını reddeden personele uygun disiplin cezası verilecektir.

Tüm GATE çalışanları, tüm taşeronlar ve ziyaretçiler farkında olmalıdırlar ki;
  • Alkol ve uyuşturucu maddelerin kullanımı tehlikelidir,
  • Birçok hastalık ve ölümün tıbbi olarak nedeni alkol ve uyuşturucuların kullanımıdır,
  • GATE tarafından kontrol edilen/sağlanan bölgelerde bulunurken ya da GATE firmasına bağlı işlerde çalışırken alkol ya da uyuşturucu kullanmak, etkisinde olmak, edinmek, tüketmek ve dağıtmak kesinlikle yasaktır,
  • GATE, firması bünyesi kapsamında alkol ve uyuşturucu kullanımının kesinlikle yasak olduğunu
beyan etmektedir.

Hiçbir çalışanın alkollüyken ya da sarhoş edici madde/uyuşturucu kullandıktan sonra araç
sürmesine, iş makinesi kullanmasına, araç ya da iş makinelerinin tamir ya da onarımını yapmalarına ve ya herhangi bir görevi yerine getirmelerine izin verilmeyecektir. Alkol ya da uyuşturucunun etkisinde olduğu fark edilen ya da belirlenen personel kesinlikle GATE kontrolündeki bölgelere giremez, ya da bu bölgelerde kalamaz, bu personele uygun disiplin cezası verilecektir.
 
Üst