• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Anne Ve Babası Boşanmış Çocukların Sağlık Hak Sahipliği Hangi Ebeveyni Üzerinden Sağlanır?

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
ANNE VE BABASI BOŞANMIŞ ÇOCUKLARIN SAĞLIK HAK SAHİPLİĞİ HANGİ EBEVEYNİ ÜZERİNDEN SAĞLANIR?

AKTİF 02 EYLÜL 2014.

anne-ve-babasi-bosanmis-cocuklarin-saglik-hak-sahipligi-hangi-ebeveyni-uzerinden-saglanir.jpg

Genel Sağlık Sigortasıkapsamına alınmışlardır. Boşanma sonucu çocukların sağlık hak sahipliği devam etmektedir.

Anne ve babası boşanmış çocukların, genel sağlık sigortasıkapsamındaki hakları, mahkeme kararı ile velayet hakkı verilmiş olan genel sağlık sigortalısı anne ya da baba üzerinden sağlanır. Ancak, velayet hakkı verilmeyen kişinin üzerinden de sağlık hizmeti sağlanabilir. Bu durum, çocuğun sağlık hizmeti haklarından yararlandırılacağı anne ya da baba tarafından Kuruma verilecek bir dilekçe ile belgelenir. Dolayısıyla anne ve babası boşanan çocukların genel sağlık sigortalılığı kesintiye uğramamaktadır.
 
Üst