Antalya'da Sahte Iş Güvenliği Uzmanı Vakası

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
Katılım
12 Ağustos 2014
Mesajlar
364
Tepki puanı
412
Konum
İstanbul
ANTALYA'da bir inşaatı denetlemeye gelen sözde iş güvenliği uzmanları, 50 bin TL ceza kesti. İnşaat sahibinin 2 bin 500 TL vermesi halinde cezayı iptal edebileceklerini belirten şüphelilerden 1'i polis tarafından yakalandı.


Son günlerde yaşanan iş kazası sonucu ölümlerin ardından gündemde olan iş güvenliği, dolandırıcılara malzeme oldu. Turizm bölgesi Kundu'daki bir inşaata gelen 2 kişi, kendilerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda görevli iş güvenliği uzmanları olarak tanıttı. İnşaatta kısa süre inceleme yapan 2 şüpheli, iş güvenliği olmadığı gerekçesiyle otele 50 bin TL ceza kesti. Cezanın iptali için 2 bin 500 TL nakit para verilmesi gerektiğini belirten şüpheliler, inşaat sahibini ikna etmeye çalıştı.


Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran inşaat sahibi, şüphelilerden şikayetçi oldu. Para talep eden şüphelilerden Ş.A., polis tarafından kısa sürede yakalandı. Emniyetteki sorgusu tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. Polis diğer şüpheli A.A'yı yakalamak için çalışmayı sürdürüyor.

"Alıntıdır."
 

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
Katılım
12 Ağustos 2014
Mesajlar
364
Tepki puanı
412
Konum
İstanbul
OSGB lerin yaptıkları da aynı... 1 tane A sınıfı alıyor 3 - 4 tane vasıfsız eleman alıyor sonra onlarıda uzmanmış gibi dolaştırıyor.. Aynı şey hekimler içinde geçerli diğer sağlık personelini hekimmiş gibi firma firma dolaştırıyorlar.
 

Servet Yortumluk

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Mayıs 2014
Mesajlar
100
Tepki puanı
112
Yaş
62
Konum
İstanbul /Anadolu
Kardeşim, kalıbına baktığında insan olarak gördüğün ve anlattığın gibi çalışan o arkadaşlar, çaresiz kaldığında kendisini
zehirleyen akrepler gibidir,
Kanun, bir olumsuzluk yaşandığında , yanında götürdüğü ve üç kuruşa çalıştırdığı elemanı dikkate almıyor, mühür sahibi olan isg uzmanını arıyor ve cezayı da ona kesiyor,
Yeni dönem başlıyor, bakanlık bu tür olumsuzlukları resimli ve belgeli olarak bildirenlere umuyorum ki ödül verecektir,
Atalarımız boşu boşuna ; Edep yahu, dememişler,
kolay gelsin,
 

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
Katılım
12 Ağustos 2014
Mesajlar
364
Tepki puanı
412
Konum
İstanbul
Zaten bu gibi şeylerin yapanların başına ne gelirse gelsin umrumuzda olmayacaktır. Fakat benim düşündüğüm şey böyle yaptıklarında o gönderdikleri vasıfsız elemanlar yüzünden düzgün bakılmayan iş yerlerinde ölüm olmasıdır.
 
Üst