• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Asansör boşluğuna düşme kazası inceleme

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
17 Ocak 2009 Cumartesi günü saat 15:10-15:15 arasında terminal Binası +2,75-+8,75 kotları arası L42 numaralı asansör çelik kolonlar arası kirişin kaynak işlemini yapan K.A. ve Z.P. ’in yukarıda bulunan kirişe uzanabilmek ve platformu koyabilmek için kaynatmış oldukları çelik kutu profilin kaynak bölgelerinin kopması ile platform olarak kullandıkları trapez saçlar altlarından kaymıştır. Trapezin kayması ile Z.P. kendini +2,75 kotu zeminine atmış, herhangi bir yara almadan kurtulmuştur. K.A. ise çalışma bölgeleri olan asansör boşluğu +2,75 - +8,75 kotları arasından 1.bodrum kat zeminine düşmüştür. Alınan bilgilere göre emniyet kemerlerini aşağı tarafta kalacak şekilde, platformu koymak için kaynattıkları kutu profile bağlamışlardır.

Kaza sonucu kazazedenin kalçasında kırılma ve omuz bölgesinde incinme meydana gelmiştir.

aa.png
 

Ekli dosyalar

  • Asansör boşluğu düşme kazası.pptx
    1 MB · Görüntüleme: 27
Üst