• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Askerlik Borçlanması Şartları Nelerdir? Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır?

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
SGK
HABER

Askerlik Borçlanması Şartları Nelerdir? Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır?

Kişi Askere gitmeden önce Sosyalilik Güvenlik Sistemine tabi ise yani ssk, bağkur veya emekli sandığında işe giriş kaydı varsa , bu emekliik tahsis işemlerinde prim gün sayısına etki eder. Yani örneğin kişi 40 yaşında emekli olacak yaşını doldurmuş fakat prim gün sayısında eksikliği var, bu prim gün sayısını tamamlamak için askerlik borçlanmasını yapabilir.

İkinci olarak kişi askere gitmeden önce her hangi bir sigorta girişi yok ise ilk sigortaya başladıı tarihten itibaren askerlik yaptığı süre kadar emekliliği geriye çekilir , yani sigortalılık girşi ilk sigortaya başladığı tarih değil askerliğe başladığı tarih olur.Dolayısıyla emeklilik yaşında ve prim hizmet süresinde eksikliği olanların askerlik bprlanması yapması tavsiye edilir

Askerlik borçlanması yapmak için. Hangi belgelerle, nereye müracaat edilmesi gerekir ?

SGK İl Müdürlüğünden alacağınız “askerlik borçlanma belgesini”,

bağlı bulunduğunuz askerlik şubesinden tastik ettirip, dosyanızın bulunduğu SGK İl Müdürlüğüne vermeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst