• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Atış Poligonunda Kaynak Yapılırken Tüp Patladı

Konya’da özel bir atış poligonunda kaynak yapılması sırasında sanayi tüpü patladı, yangın çıktı. Kazada biri ağır 3 kişi yaralandı. Büsan Sanayi Sitesi’ndeki özel bir atış poligonunda kaynak yapılırken, kullanılan kaynak tüpü patladı. Meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında Üçler Şener, Muhittin Tatar ve Kadir Uğurlu yaralandı. Yaralılar, itfaiye ve ambulans gelene kadar çevredekilerin yardımıyla iş yerinden çıkartıldı. Vücudunun büyük bölümünde yanıklar oluşan Üçler Şener’in durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaralılar, çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan biri, patlamanın kaynak yaptıktan sırada meydana geldiğini, iş yerini bir anda alevlerin sardığını söyledi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
 
Üst