Basında isg

mustafa_kibaroglu

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Kayıt
10 Nisan 2014
Konu
46
Mesaj
81
Tepki
77
Şehir
Konya
"İşte" ölüm gerçeği
Türkiye'de her yıl tam bin kişi ekmeğinin peşindeyken yaşamını kaybediyor. İş kazaları soncunda meydana gelen ölümlerin büyük çoğunluğunun nedeni ise ihmal, ve güvenlik tedbirlerinin hiçe sayılması. Habertürk iş kazalarında yaşamını yitirenlerin çalışamaz duruma gelenlerin dramını ekrana taşıyacak. Gülay İnci'nin özel dosyası.


Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
 

Fatih Özcan

Diğer Belge
Site Kurucusu
Kayıt
30 Mart 2014
Konu
1.481
Mesaj
2.162
Tepki
1.423
Şehir
Astana
Bu devlet mantalitesi ile "ölüm gerçeği" 'nin önüne geçmek çok zor gibi geliyor bana. Önemli olan yasa koymak mı koyduğun yasayı denetlemek mi? Yasa koymak kısmı masa başı olduğu için fena değil fakat denetleme yoksa bunların hiçbir anlamı yok maalesef..
 

mustafa_kibaroglu

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Kayıt
10 Nisan 2014
Konu
46
Mesaj
81
Tepki
77
Şehir
Konya
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #3
haklısınız koyduğunuz yasayı denetlemek önemli olan. Benim anlamadığım şu konu da var. Aslında bu konu mevzuat hazırlayan tüm bakanlıklar için geçerli.Yasayı hazırlıyorsun ama işletmeler buna hazır mı değil mi bakmıyorsun. Ayrıca hazırladığın kanun veya yönetmelikle ilgili itirazlar geliyor. Ondan sonra baştan değişikliklerle uğraşıyorsun. Taslakları hazırladığın zaman tüm STK'ların veya konuyla ilgili görüşü olanlarn itirazlarını dikkate alıp ona göre yasaları yapsak ve bunların denetleme mekanizmasını doğru düzgün kurabilsek keşke
 
Yukarı Alt