Basında isg

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' kısmında mkibaroglu tarafından paylaşıldı.

 1. mkibaroglu

  mkibaroglu isgTR Üyesi

  Mesajlar:
  60
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  SEÇKON İş Sağlığı ve Çevre Danışmanlık
  "İşte" ölüm gerçeği
  Türkiye'de her yıl tam bin kişi ekmeğinin peşindeyken yaşamını kaybediyor. İş kazaları soncunda meydana gelen ölümlerin büyük çoğunluğunun nedeni ise ihmal, ve güvenlik tedbirlerinin hiçe sayılması. Habertürk iş kazalarında yaşamını yitirenlerin çalışamaz duruma gelenlerin dramını ekrana taşıyacak. Gülay İnci'nin özel dosyası.


  http://tv.haberturk.com/gundem/video/iste-olum-gercegi/111134
   
  Didem Girgin bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Üst Yönetim

  Mesajlar:
  1.131
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma:
  Sembol Construction
  Bu devlet mantalitesi ile "ölüm gerçeği" 'nin önüne geçmek çok zor gibi geliyor bana. Önemli olan yasa koymak mı koyduğun yasayı denetlemek mi? Yasa koymak kısmı masa başı olduğu için fena değil fakat denetleme yoksa bunların hiçbir anlamı yok maalesef..
   
 3. mkibaroglu

  mkibaroglu isgTR Üyesi

  Mesajlar:
  60
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  SEÇKON İş Sağlığı ve Çevre Danışmanlık
  haklısınız koyduğunuz yasayı denetlemek önemli olan. Benim anlamadığım şu konu da var. Aslında bu konu mevzuat hazırlayan tüm bakanlıklar için geçerli.Yasayı hazırlıyorsun ama işletmeler buna hazır mı değil mi bakmıyorsun. Ayrıca hazırladığın kanun veya yönetmelikle ilgili itirazlar geliyor. Ondan sonra baştan değişikliklerle uğraşıyorsun. Taslakları hazırladığın zaman tüm STK'ların veya konuyla ilgili görüşü olanlarn itirazlarını dikkate alıp ona göre yasaları yapsak ve bunların denetleme mekanizmasını doğru düzgün kurabilsek keşke
   
  Nurdan Dahi bunu beğendi.