Basında isg

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Nisan 2014
Mesajlar
87
Tepki puanı
89
Yaş
45
Konum
Konya
"İşte" ölüm gerçeği
Türkiye'de her yıl tam bin kişi ekmeğinin peşindeyken yaşamını kaybediyor. İş kazaları soncunda meydana gelen ölümlerin büyük çoğunluğunun nedeni ise ihmal, ve güvenlik tedbirlerinin hiçe sayılması. Habertürk iş kazalarında yaşamını yitirenlerin çalışamaz duruma gelenlerin dramını ekrana taşıyacak. Gülay İnci'nin özel dosyası.


Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.269
Tepki puanı
1.679
Konum
Londra
Bu devlet mantalitesi ile "ölüm gerçeği" 'nin önüne geçmek çok zor gibi geliyor bana. Önemli olan yasa koymak mı koyduğun yasayı denetlemek mi? Yasa koymak kısmı masa başı olduğu için fena değil fakat denetleme yoksa bunların hiçbir anlamı yok maalesef..
 

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Nisan 2014
Mesajlar
87
Tepki puanı
89
Yaş
45
Konum
Konya
haklısınız koyduğunuz yasayı denetlemek önemli olan. Benim anlamadığım şu konu da var. Aslında bu konu mevzuat hazırlayan tüm bakanlıklar için geçerli.Yasayı hazırlıyorsun ama işletmeler buna hazır mı değil mi bakmıyorsun. Ayrıca hazırladığın kanun veya yönetmelikle ilgili itirazlar geliyor. Ondan sonra baştan değişikliklerle uğraşıyorsun. Taslakları hazırladığın zaman tüm STK'ların veya konuyla ilgili görüşü olanlarn itirazlarını dikkate alıp ona göre yasaları yapsak ve bunların denetleme mekanizmasını doğru düzgün kurabilsek keşke
 
Üst