• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bez sapan etiket eksikliği

RabiaÖ.

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Nisan 2024
Şehir
Tekirdağ
Sertifika
C Sınıfı
Firma
osgb
Merhaba, Bez sapanlarda sapan güvenlik kat sayısı ve yük taşıma kapasitelerini belirten etiketin düşmesi- okunamayacak şekilde yıpranması durumunda bez sapan kullanımı devam etmemeli midir yoksa sapan yük kapasitesinin üzerinde ki dikey çizgi sayısından anlaşılması kullanım uygunluğu için yeterli olur mu?
 
Sapanlar etiketlenmiş ve bir envanter listesi mevcut ise kullanıma devam edilebilir diye düşünüyorum. Böylelikle o sapanın standartları karşıladığından emin olabiliriz. Herhangi bir takip sistemi yoksa kullanılması riskli olabilir. Dikiş sayıları yeterli olmayacaktır. Böyle bir durumda araya standartları olmayan veya güvenlik katsayısı farklı sapanlarda araya karışabilir. Yönetmelikte bu konuyu kapsar bir madde var mı diye tekrardan bakacağım.
 
Üst