• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

C Sınıfı İsg Uzmanlığı

• Konuyu başlatan Mehmet Berke Saltık
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Berke Saltık

Herkese merhaba. Bu yaz mezun oldum ve C sınıfı İSG uzmanı olmak istiyorum. Almam gereken eğitim ve olmam gereken sınavın tarihi hakkında net bir bilgim yok. Baktığım bazı sitelerde 1200 liralık bir ücretten bahsedilirken bazı yerlerde de ücretsiz eğitimden söz ediliyor. Genel olarak eğitim süreci, varsa ücreti ve kesin sınav tarihi (bir tarih göremedim) konularına açıklık getirebilir misiniz?

Mehmet Berke SaltıkMerhabalar öncelikle hoş geldiniz foruma (6666 ben :)
Sizin gördüğünüz ücretsiz kurslar İSG eğitimi benzeri olandır.

Bakanlıkça yetkilendirilmiş İş Güvenliği Uzmanı Eğitimi Veren Kurumlar'dan, en az 220 saat olacak şekilde ( teorik kısmı 180 saatten, uygulama kısmı 40 saatten az olamaz) eğitim almanız gerekmektedir. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim veriyor kurslar ben size Yorum Akademi'yi öneririm fırsatınız varken uzaktan katılımla sağlayabilirsiniz ihtiyacınızı. Şenol Hoca yardımcı olacaktır sizlere.
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'e göre;

(C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

• (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlara,

• Üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği lisans programını tamamlayanlardan yapılacak (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,

Merhaba Kübra Hanım hoş buldum ?Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Mehmet Berke SaltıkRica ederim, forumu bir karıştırın aklınıza takılan ne varsa- artısı eksisi vb. bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca belirtmek isterim ki çevre mühendisleri isg'yi çok güzel uyguluyor :) Daha bütünleşik bakabiliyoruz, entegre yönetim sistemlerine adapte oluyoruz. Okulda derslerimizde kendi fakültem için diyeyim; statik, mukavemet, akışkanlar mekaniği de gördüm, kimya da gördüm biraz vs. bütünleşik bir bölümde okuduğumuz için çevre mühendislerinin isg'de iyi olma şansını daha yüksek görüyorum ben :)