• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çalışma alanı sıcaklığı

mucahit57.

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Haziran 2023
Şehir
İstanbul
Sertifika
C Sınıfı
Firma
osgb
merhabalar
firmalarımda çalışanlar ortam sıcaklığından veya soğukluğundan şikayetçi
havalandırma vantilatör istemekteler.
işverene bunları yaptırmak için altını nasıl doldurmalıyım
ortam ölçümleri kaç derece olmalı
sıcaklık veya soğukluk kaç derecedeyse ortama havalandırma yaptırılmalıdır
 
Merhaba,

Termal Konfor şartlarının uygunluğunu ölçümlerle (PMV) değerlendirebilirsiniz. Sıcak ve Soğuk ortam değerlendirebilmek için yılın 2 ayrı döneminde hava şartlarına bağlı olarak ölçümleri tekrarlayarak ayrı değerlendirmeniz gerekir. Ölçümlerin uygun sonuçlanmasına rağmen çalışan memnuniyetsizliğinin devamı halinde "Isının Çalışan Üzerindeki Baskı Tahmini (WBGT) Hesaplamasıyla" irdeleyebilir ve sonuçları karşılaştırabilirsiniz. Aşağıda bu sorunuza cevap olarak gerçekten iyi hazırlanmış bir dokümana ait link bırakıyorum. Dokümanı okumanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 

Ekli dosyalar

  • termal-konfor-sunum-haziran-2021.pdf
    2,5 MB · Görüntüleme: 13
Üst