Çankaya'da Işten Çıkarılan Işçiler, 17 Ağustos’ta Tekrar Işbaşı Yapıyor

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Çankaya'da işten çıkarılan işçiler, 17 Ağustos’ta tekrar işbaşı yapıyor
  Çankaya Belediyesi, belediyenin hizmet aldığı şirkette iş akdi feshedilen işçilerin, 17 Ağustos Pazartesi günü işbaşı yapacaklarını açıkladı. Çankaya Belediyesi, hizmet aldığı şirkette işten...
  17 Ağustos 2015
  [​IMG]
  [​IMG]
  ANKARA (CİHAN)- Çankaya Belediyesi, belediyenin hizmet aldığı şirkette iş akdi feshedilen işçilerin, 17 Ağustos Pazartesi günü işbaşı yapacaklarını açıkladı.

  Çankaya Belediyesi, hizmet aldığı şirkette işten çıkarılan işçilerle ilgili açıklama yaptı. Belediye'den yapılan açıklamada, "Katı atık toplama işini ihale yöntemiyle kazanan şirket, bazı işçi arkadaşlarımızı 01.08.2015 tarihinde işten çıkarmıştır. Belediyemiz, iradesi dışında yapılan bu işlemi onaylamadığını ve işçi arkadaşlarımızın işlerine tekrar başlayacağını 04.08.2015 tarihinde basın bülteni aracılığı ile kamuoyunun bilgisine sunmuştur. Geçen süreçte belediyemiz, bu işçilerimizin işe dönüş prosedürlerini ve mevzuat çalışmalarını tamamlamıştır. 04.08.2015 tarihinde kamuoyu ile paylaştığımız sözümüzün gereği olarak işçi arkadaşlarımız 17.08.2015 pazartesi günü işlerine dönecekler ve işbaşı yapacaklardır." denildi.

  CİHAN

  http://www.bugun.com.tr/son-dakika/cankayada-isten-cikarilan--haberi/1777513