• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Depoda Kullanılan Koruyucu Ekipmanlar

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Depolarda en üst düzeyde önlemlerin alınmasına rağmen ne yazık ki bir takım kazalar meydana gelebilmektedir. Önlenemez tarzda olan bu tür kazaların olumsuz etkilerinden korunabilmek amacıyla bazı güvenlik ekipmanları kullanılmaktadır.
Bunların başında; baretler, esnek ve kaymaz tabanlı ayakkabılar, koruyucu eldivenler, maskeler ve gürültüden koruyucu ekipmanlar vb. gibi güvenlik ekipmanları yer almaktadır.
Bu ekipmanlar depo sahasındaki faaliyetlerin özelliklerine ve meydana gelmesi olası risk ve tehlikelerin niteliklerine uygun şekilde seçilmelidir.

Toplam Güvenlik Kültürü
Buraya kadar yapılan tüm değerlendirmeler toplam depo güvenlik kültürünün bir bütün olarak ele alınması gerektiğini ifade etmektedir.
Güvenlik kültürü ise depo operasyon ve uygulamalarında risk, emniyet ve güvenlik konularına ne kadar hassasiyet gösterildiği ile doğrudan bağlantılıdır.
  • İşveren, işçiyi kişisel koruyucu donanımları hangi risklere karşı kullanacağı konusunda bilgilendirecektir.
  • İşveren, kişisel koruyucu donanımların kullanımı konusunda uygulamalı olarak eğitim verecektir.
  • Kişisel koruyucu donanımlar, istisnai ve özel koşullar hariç, sadece amacına uygun olarak kullanılacaktır.
  • Kişisel koruyucu donanımlar talimatlara uygun olarak kullanılacak ve talimatlar çalışanlar tarafından anlaşılır olacaktır.
Depo yönetiminde toplam güvenlik kültürü dört ana başlık altında denetlenmektedir.
Bu başlıklar;
• Güvenlik eğitimleri
• Emniyet ve sağlık denetimleri
• İş zarar analizleri
• Yaralanmaların incelenmesidir.
Her depoda bu başlıklara verilen önem değişmektedir.
Depolarda emniyet ve güvenlik uygulamalarının ölçümlenmesi amacıyla kontrol listelerinden yararlanılmaktadır.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst