• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Doğalgaz kontrolü

görkem g.

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Ağustos 2022
Sertifika
C Sınıfı
Firma
metal
Merhaba doğalgaz periyodik kontrol olarak yapılmalı mı
 
Kendi uygulamamızdan bahsedecem,

İş ekipmanları yönetmeliğinde doğal gaz tesisatının periyodik kontrolünün yapılması hakkında bir ibare yok.

Doğal gaz akışını sağlayan firma, fabrika içerisindeki tesisatın periyodik kontrolünün yapılması ve tesisatta yapılacak değişikliğin işverenin sorumluluğunda olduğunu belirtmektedir.

İşverene şöyle tavsiyede bulunduk; birincisi iş güvenliği kapsamında, ikincisi kayıp kaçaklardan doyalı mali kayıplar olduğunu, üçüncüsü doğal gaz akışını sağlayan firmanın yazısına istinaden yıllık olarak doğal gaz tesisatının tecrübeli personel veya dış firma tarafından kontrolünün sağlanması ve kayıt altına alınması gerektiğini belirttik.

iyi çalışmalar.
 
Üst