• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dönerci şubesinde iş güvenliği denetimi

masymam

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
astaldi
isg alanında 1.5 senelik bir deneyimim bulunmakta, saha supervizoru olarak görev aldım ve dökümantasyon olarak çokça hakim değilim. Asıl sorunuma gelecek olursam, bir döner firmasının genel merkezinde görev almaya başlayacağım ve şubelerine teftişlerde bulunacağım. Şahsı geçen firmanın 40'a yakın şubesi bulunmakta ve her bir işletme ayrı sicil ile açılmış. Her teftişimde kullanacağım spesifik bir check list ve risk değerlendirmem olması gerektiğini düşünüyorum. Elinde döküman olan ve yardımcı olmak isteyenler olursa müteşekkir olurum. Kazasız çalışmalar diliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
@masymam Öncelikle merhabalar,

Ve mailinizi mesajınızdan kaldırdığımı söylemek isterim, iletişimin forum üzerinden yürütülmesi daha sağlıklı olacaktır.

Sorunuza gelirsek, ben aynı fikirde değilim. Döner firmasının şubelerinde ciddi farklılıklar oluşacağını sanmıyorum. Bu nedenle, tüm tesisleri kapsayabilecek genel bir kontrol listesi hazırlamanızda hiçbir sakınca görmüyorum. Sonuçta denetiminizden sonra oluşacak çıktı farklı olacaktır. Kontrol listenizde denetlediğiniz tesise uygulanabilir olmayan maddeler varsa 'uygulanamaz' yazmanızda giçbir sakınca yoktur.

Kontrol listesinde yardımcı olabilmemiz için bu şubelerde ne türk aktiviteler olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bende bu tarz hazır kontrol listeleri pek bulunmuyor maalesef. Döner şubeleri için diğer arkadaşlarda var mıdır emin değilim.

Fatih Özcanmerhaba sayın şefim, çalıştığım firma 3 e ayrılıyor. 1-Genel Merkez olarak geçen az tehlikeli büro alanları, 2- genel merkezin içinde bulunan farklı bir sicil numarasına sahip tehlikeli sınıfta imalathane, 3-20 adet şube, (şubelerin her biri ayrı bir sicil olacak şekilde) az tehlikeli alanlar

İmalathaneyi öncelik olarak başlamayı tercih ettim, imalathanenin içerisinde et ayırma makinesi
büyük bir tambur, soslama işlemi için tüm tavuklar içinde atılıyor ve harç gibi kararak tüm tavukları soslamak için kullanılıyor.
et sıyırma işlemlerini çalışanlar elleriyle yapmakta,
-16 derece 4 soğuk hava deposu bulunmakta
birkaç tane -0,6 derece farklı bir soğuk hava deposu bulunmakta.
hijyen kuralları gereği her kesimhaneye girip çıkarken çalışanlar için hijyen makineleri bulunmaktadır.
Büyük bir depo mal kabul gibi birçok alan mevcuttur.
Et ve Tavuk dönerler ayrı yerlerde imal ediliyor ve şubelere servis ediliyor.
Burası için checklist risk değerlendirme raporu gibi dökümanlarda eksiklikler yaşıyorum.
Yardımınız dokunursa mutlu olurum. Sağlıklı günler diliyorum.