• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Düşerek Ölümen 150 Bin Tl Tazminat

Batman’da, 3 Mayıs 2010 tarihinde geçe geç saatlerde aracıyla Bölge Devlet Hastanesi’ne giden Şevki Çiftçi (45), morg önündeki 4 metre yüksekliğindeki boşluğa düştü.

Ağır yaralanan Çiftçi, tedavi altına alındığı hastanede 20 gün sonra hayatını kaybetti. Kazanın morg girişinde herhangi uyarıcı bir levha ve parmaklık konulmadığı için yaşandığını ileri süren Çiftçi’nin ailesi, Batman 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde hastane yönetimi hakkında 300 bin TL’lik tazminat davası açtı. Yapılan yargılama sonunda mahkeme, hastanenin aileye 150 bin TL ödemesine hükmetti. Suçlu bulunan Bölge Devlet Hastanesi, Şevki Çiftçi’nin yakınlarına 150 bin TL’lik tazminat bedelini ödedi.

YÖNETİCİLERDEN İSTENİYOR

Bu arada Bölge Devlet Hastanesi yönetimi 150 bin TL’lik tazminat bedelini ödedikten hemen sonra 2010’da hastanede görev yapan eski yöneticiler hakkında dava açtı. Hastane, 150 bin TL’lik tazminat bedelinin eski yöneticilerinden tazmin edilmesi talebinde bulundu.
 
Üst