• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Elazığ'da Feci Iş Kazası

Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Çakırkaş köyünde meydana gelen iş kazasında 18 yaşındaki Emrah Ataş, iki bacağını kaybetti. Kazadan 4 gün önce sosyal medyadan 'Azrail’in ne zaman geleceği belli değil' mesajı paylaşan Ataş, Fırat Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyor.
haber.jpg

Edinilen bilgilere göre olay, Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Çakırkaş köyünde bulunan bir yem fabrikasında geçtiğimiz Cumartesi günü meydana geldi. Saat 11.45 civarında yem karma makinesini temizlediği sırada makinenin içerisine düşen Emrah Ataş (18), iki bacağını makineye kaptırdı. Gencin yardımına o sırada fabrikada bulunan amcasının oğlu Ayetullah Ataş ile fabrika çalışanları koştu. Haber verilmesiyle fabrikaya gelen 112 acil sağlık ekipleri gence ilk müdahaleyi düştüğü makinenin içerisinde yaptı. Yaklaşık 3 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından sıkıştığı makineden çıkarılan genç, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

"KAZA OLDUĞU GÜN SİGORTASI BAŞLATILDI"
Kazada bacaklarını makineye sıkıştıran gencin amcası Mehmet Ataş, yeğeninin tecrübesiz olduğunu buna rağmen zor işlerde çalıştırıldığını iddia ederek, kaza olduğu gün Emrah Ataş’ın sigortasının başlatıldığını savundu. Ataş, "İki yeğenim 17 Ocak’ta fabrikada işe başladı. Küçük olanı 22 Ocak’ta yem karma makinesine düştü ancak kazayı yara almadan atlattı. Bu olaydan iki gün sonra diğer yeğenim yem karma makinesinde temizlik yaparken bir kaza geçirerek makinenin içerisine düştü. Olaydan önce fabrika yetkililerinden birisi Emrah’tan makineyi temizlemesini istemiş. Tabi Emrah’ın iş tecrübesi olmadığı için makineyi temizlerken makinenin içine düşerek iki bacağını da kaybediyor. Bize haber geldi ve olay yerine gittik. Elazığ’dan getirilen oksijen tüpüyle makine kesildi ve bu şekilde kurtarıldı. Şu anda hayati tehlikesi devam ediyor. Firma yetkilileri iş başı yaptıkları gün çocukların kimliklerini alarak sigortalarını yatıracağını söylemiş. Sigorta bilgileri şu anda elimde. Olay 24 Ocak’ta saat 11.45’te meydana geliyor ancak bizdeki evraklarda Emrah’ın sigortasının 11.30’da yapıldığı görünüyor. Bu da kazadan sonra sigortasının yapıldığını gösteriyor" dedi.

"BİR GÜN ÖNCE BENZER KAZA YAŞANDI"
Kaza esnasında fabrikada bulunan Emrah Ataş’ın kuzeni Ayetullah Ataş da benzer bir kazayı iki gün önce kendisi yaşadığını belirterek, “Ayın 17’sinde işe başladık. 23 Ocak’ta ben yem karma makinesinde yemleri hazırlarken elimdeki yaba makineye takıldı. Ben yüz üstü makineye düştüm. Makinenin içi samanla dolu olduğu için kazayı yara almadan atlattım ve düştüğüm yerden kendi imkanlarımla çıktım. Diğer gün ise saat 11.45’te ben hayvanlara su verirken Emrah da yem karma makinesinde çalışıyordu. Bir anda beni kurtar diye sesler gelmeye başladı. Geri dönüp baktığımda Emrah’ın vücudunun yarısı makinenin içerisindeydi. Patronumuz da yemeğe çıkmıştı. Eğer orada olsaydı daha farklı olabilirdi. Yaklaşık 2,5 saat makinenin içerisinde kaldı. Siz olsaydınız ne yapardınız? Acı çeke çeke bağırıyordu orada” diye konuştu.

KAZADAN 4 GÜN ÖNCE “AZRAİL’İN NE ZAMAN GELECEĞİ BELLİ OLMAZ” MESAJI ATTI
Kazada ağır yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden Emrah Ataş’ın kazadan önce sosyal medyada “Azrail’in ne zaman geleceği belli olmaz” mesajı attığı öğrenildi. 20 Ocak’ta kendi hesabından “Zaman ilerliyor hazırlığını yap Azrail’in ne zaman geleceği belli değil, geldiğinde beni değil, benim kalbimi kıranı öldür” şeklinde bir paylaşım yapan Ataş, bu paylaşımdan 4 gün sonra iş makinesine düşerek iki bacağını kaybetti.

Fırat Üniversitesi Anestezi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavisine devam edilen Emrah Ataş’ın hayati tehlikesinin devam ettiği, bacaklarındaki kopmalarla ilgili de gerekli tedavilerin yapıldığı öğrenildi.
Fabrika yetkilileri, gerekli işi güvenliğinin alındığını belirterek, sigortasız işçi çalıştırmadıklarını, gencin tedbir almadan makineye yaklaşması nedeni ile kazanın meydana geldiğini söyledi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!