• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber En Çok Iş Kazası Kimya’da!

En çok iş kazası Kimya’da!
Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının yer aldığı Kocaeli’de en çok iş kazası kimya alanında yaşanıyor.

en_cok_is_kazasi_kimyada_h3047.jpg


12 Temmuz 2015 Pazar 12:11

Türkiye genelinde 2015 yılının ilk 6 ayında iş kazası sonucu 794 kişi hayatını kaybetti. Sıralamada zirvede İstanbul yer alırken, Kocaeli’de ise en çok kazanın kimya alanında olduğu belirtiliyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin yazılı, görsel, dijital basından takip ettiği, emek-meslek örgütlerinden gelen bilgiler ile işçiler, işçi yakınlarının bildirimleri ışığında tespit edebildiği ve her gün güncellenen bilgiler ışığında hazırladığı raporda, ’2015 yılının ilk altı ayını kapsayan iş cinayetleri raporuna göre en az 794 işçinin iş kazası sonucu yaşamını yitirdiği tespit edildi. Rapora göre, 2015 yılının ilk altı ayında iş kazası sonucu hayatını kaybedenlerin aylara göre dağılımı şöyle: Ocak ayında 128 işçi, Şubat ayında 85 işçi, Mart ayında 139 işçi, Nisan ayında 133 işçi, Mayıs ayında 162 işçi, Haziran ayında 147 işçi.
KOCAELİ’DE 29 İŞÇİ VEFAT ETTİ
Türkiye’de en çok iş kazası ölümlerin İstanbul’da yaşandığını belirten raporda, Kocaeli işçi ölümlerinde İzmir, Bursa, Konya, Antalya ve Adana gibi illerin ardından 7. Sırada bulunuyor. Kocaeli’de 2015 yılının ilk altı ayında 29 işçinin iş kazaları nedeniyle öldüğünü belirtiyor. Öte iş kazalarının alanlarını araştıran meclis, Kocaeli’de en çok iş kazasının kimya alanında yaşandığını raporunda belirtti. (Evren Kızıltaş)
 
Üst