• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Fazla Mesai Yapmayan Işçiye Şiddet

Fazla Mesai Yapmayan İşçiye Şiddet

Fazla-Mesai-Yapmayan-%C4%B0%C5%9F%C3%A7iye-%C5%9Eiddet-620x330.jpg

Konya’da bir restoranda şef olarak çalışan bir kişi, fazla iş yaptırmak istediği kominin bu isteğini kabul etmemesi üzerine zincirle döverek kol kemiğini çatlattığı iddia edildi.

Olay, iki gün önce saat 16.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Sakarya Mahallesi Yeni İstanbulYolu’nda bulunan bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre, restoranda sigortasız komi olarak çalışan M.C. (16) olaydan bir gün önce sorumlu olduğu masaları iftar saati için hazırladığı sırada restoranın şeflerinden S.B., M.C.’ye sorumluluk alanı dışındaki masaları da hazırlamasını istedi. Kominin şefinin bu isteğini kendi sorumluluk alanı olmadığı için kabul etmemesi üzerine kısa süreli bir tartışma yaşandı. Ertesi gün komi M.C.., yine sorumlu olduğu masaları iftar saatine hazırladığı sırada şef S.B. tekrar gelerek kendisine restorandaki bütün masaları hazırlamasını istedi. Komi M.C.’nin şefinin bu isteğini kabul etmeyince çıkan tartışma sorasında ikili arasında küfürleşmeye kadar vardı. Bunun üzerine S.B. tarafından hem restoran içinde hem restoran dışında darp edildiği öne sürülen komi M.C. işten çıkıp eve gitmek üzere dolmuşa bindiği sırada arkasından gelen şef S.B. tarafından bu kez de zincirle darp edildi. Restoran çalışanları tarafından şefin elinden güçlükle alınan komi M.C., ardından patronunun talimatıyla iş yeri çalışanı iki kişiyle birlikte Konya eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan tedavisinin ardından geceyi hastanede geçiren M.C.’ye zincir darbelerinden dolayı kolunda çatlak oluştuğu yönünde rapor verildi. Bunun üzerine gencin ailesi dayakçı şef S.B’den şikayetçi oldu.

ÖNCEKİ GÜN İŞTEN KOVMUŞ
Kendisini darp eden S.B’den şikayetçi olduğunu belirten 16 yaşındaki komi M.C., başından geçen olayı şu sözlerle anlattı:

“Ben önceki gün kendi masalarıma iftarlıkları hazırlıyordum. İftarlıkları, limon tabaklarını kendi postama dağıttıktan sonra başka bölümün şefi gelip bana ‘her yere dağıtacaksın’ dedi. Bende ’herkes kendi postasına bakar’ dedim. Aramızda tartışma oldu. Kendi şefim bana ‘kenara geç, seslenme’ dedi, ben de seslenmedim. Tartışma devam edince o şef bana ’git hesabını kestir’ dedi. Ben de ’sen kim oluyorsun da benim hesabımı kestireceksin. Ben istediğim zaman kestiririm patronum musun, müdürüm müsün?” dedim. Sonra bana küfür etti. Ben de ’sen beni kovamazsın, patronum var, kovarsa o kovar dedim.”

HIZINI ALAMAYIP ZİNCİRLE DÖVDÜ
Ertesi gün işe gittiğinde şefin kendi görev yeri dışındaki yerleri yapmasını kabul etmediği için kendisine tekrar küfür ettiğini öne süren M.C., “Ben de aynısını sana iade ediyorum dedim. Sonra kavga çıktı. Bana yumruk vurdu, ben de kafamı kapıya vurdum. Sonra üzerime çıkıp bana defalarca vurmaya başladı. Arkadaşlarım geldi ayırdı. Ben dışarı çıktıktan sonra adam ben bununla bir şey konuşacağım, dövmeyeceğim diyerek tekrar yanıma geldi. Sonra sen bana niye küfür ediyorsun dedi. Sen benim anama niye küfür ettiysen ben de sana aynısını iade ettim dedim. Sonra bir tane daha yumruk vurdu. Bu sefer kafam hızlı bir şekilde duvara çarptı. Ardından odunla vurmaya kalktı ama ustalar araya girdi. Ben işten çıkıp eve gitmek için dolmuşa binecektim elektrikli bisikletle yanıma gelmiş görmedim. Yanıma kadar gelip tekrar küfür etti. Eline zincir dolamış birkaç kez zincirle vurdu” dedi.

“SİGORTAN YOK, BİZİ POLİSE VERME”
Hastaneye yatmadan önce iş arkadaşlarının önce kendisini döven şef S.B’den ’şikayetçi ol, onu kovduralım’ dediklerini ancak hastaneye yattığında patronları tarafından iş arkadaşlarına baskı yapılarak, ’şikayetini geri al, biz şahit olmayız’ diyerek şikayetini geri almasını istediklerini ileri süren M.C., restoran sahibinin oğlunun hastaneye gelerek şikayetinden vazgeçmesini istediğini de söyleyerek, “Sigortan yok. Bizi polise verme. Eğer polise vermezsen hem sigortanı başlatacağız hem de paranı yükselteceğiz” dediğini öne sürdü.
M.C.’nin babası Mehmet C. de, “Oğlum dürüst bir şekilde gidip çalışıyordu. Dün bu olaylar olmuş. Oğlumu bu hale getirenlerden davacıyım” şeklinde konuştu.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
KONYA_HAKIMIYET_20150715_3-150x150.jpg
KONYA_POSTASI_20150715_3-150x150.jpg
KONYA_PUSULA_20150715_6-150x150.jpg

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
KONYA_TAKIP_20150715_3-150x150.jpg
KONYA_YENIGUN_20150715_5-150x150.jpg
MERHABA_20150715_3-150x150.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri: