• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Fine Kinney Risk Analizi

Merhaba, örnek olarak bu tablodan faydalanılabilir. Biz çalışmalarımızda bu şekilde her risk için uygulama yaparak ilerliyoruz. İyi çalışmalar.
 

Ekli dosyalar

  • Fine Kinney.pdf
    206,5 KB · Görüntüleme: 168
Merhaba arkadaşlar risk analizinde bir konu hakkında sizlerinde görüşlerini almak isterim.

Yaptığınız risk analizinde rutin veya rutin olmadığını hangi kısma göre değerlendirmektesiniz.

Aşağıda belirttiğim bölümlerden faaliyete göre mi, tehlikeye göre mi veya risk tanımına göre mi? rutin veya rutin olmadığını karar veriyorsunuz.

Örnek risk analizi içerikleri:
Çalışma sahası, Faaliyet/Ekipman, Tehlike Tanımı, Risk, Maruz kalan, mevcut kontroller ........ gibi
Çalışma sahası/departman, Faaliyet, Alt faaliyet, Tehlike, zarar, maruz kalan, mevcut kontroller ....... gibi
Faaliyet/ekipman, Tehlike, Risk tanımı, Zarar, Maruz Kalan, mevcut kontroller ....... gibi
 
yüksel61Yüksel bey selamlar,

Sanırım rutin/rutin olmama ayıracı şirketinize özel bir uygulama doğru mudur? Zira bir riskin rutin olup olmaması benim açımdan hiçbir önemi yoktur. Ki buna aslında sıklık kısmında işaret ediyoruz. Bir tehlikenin sıklığı yüksekse o tehlikeye maruz kalmayı rutin olarak değerlendirebiliriz. Eğer risk analizi şablonunuzu paylaşırsanız ona bakarak daha net cevaplar vermeyede çalışırım.
 
Üst